Українська правда
Життя
КОМЕНТАРІ - 18
ДОДАТИ КОМЕНТАР   
рецепт _ 16.01.2010 15:14
Ви подивіться скільки є на телебаченні, радіо чт пресі програм та інформації про сучасну літературу!!

І порівняйте цю кількість із мильними операми, бандитськими серіалами та стандартами в інших країнах, навіть Росії.
Stoun _ 03.01.2010 19:39
насчет Нобелевки по физике, химии и др. - выходцы из Украины давно ее получили, и литературную - уроженец западноукраинского городка бучач Агнон, но все они только выходцы, а премию получали как граждане других стран, так что, ЭТА земля не рождает лауреатов? и почему только на чужбине они становятся достойными? кто знает?
йой, люде _ 19.10.2009 20:16
чому-чому... кому цікаві хата скраю, в якій не живуть, а то з розуму сходять, то бідують, то в Європу просяться.
Галма _ 16.10.2009 11:23
Повністю підтримую clara _ 09.10.2009 16:01
Нобелівську премію прихватизувала групка американських євреїв та англо-саксонів, які і встановлюють свої стандарти. Обама - типовий приклад цьому.
Щодо Матіос, то цьогорічна лауреатка теж висвітлює загальнолюдські питання на "містечковому" німецькому грунті.
Олег _ 15.10.2009 01:31
согласен на 100 %:
литературная Нобелевка проходит мимо Украины по одной простой причине - в стране нет дойстойных ее писателей. Все остальные аргументы - самоутешение. Все наши "писатели" и критики - просто маленькая, по большей части, бездарная тусовка, которая немолимо хвалит сама себя, но о которой Нобелевский комитет, к частью для себя, ничего не знает. И пока ситуация не изменится, Нобелевки нам не видать.
novation _ 13.10.2009 16:10
В Україні безумовно є гідні літератори, є немало їх чудових творів. Проблема дійсно у відсутності їх популяризації та й в іміджі країни. А взагалі у присудженні багато субєктивного, як вибір місця для олімпіади - тоді треба присудити африканцям, потім в Лат.Америку, не забути про Азію, тоді про Росію і т.д.
іван _ 13.10.2009 09:16
...а хіба обов’язково мати талановитому письменнику нобелівську премію... дурість людська.... хахляцька натура....
Ганна _ 12.10.2009 15:30
Оксано, справжня література не буває "локального напрямку". Якщо вона має національний колорит, це не робить її нецікавою для представників інших культур.
Оксана _ 12.10.2009 12:23
Не знають нашої літератури не тому, що не знають про існування країни України, а тому, що немає гідної літератури і авторів дійсно світового значення. Марія Матіос цікавий автор, але локального, суто українського напрямку, я би сказала навіть західно-української присутності. Переклади Куркова є всюди в книгарнях Європи, але в відділі російської літератури, представником якої він і є насправді.
читатель _ 10.10.2009 13:51
Литературная Нобелевка проходит мимо Украины по одной простой причине - в стране нет дойстойных ее писателей. Все остальные аргументы - самоутешение. Европейцы прекрасно знают, что такое Украина, и когда появляются политические поводы дать какую-нить премию - дают ее (пример - Каннский приз украинской короткометражке в 2005-м). Аргементы Рябчуна (или Рябчука?) - мол, дело в том, что государство Украина мало существует на свете - просто смешны. Спорим, писатель из Косово получит Нобелевку раньше украинского?
Можно сформулировать и иначе - все наши писатели критики - просто маленькая, по большей части, бездарная тусовка, которая немолимо хвалит сама себя, но о которой Нобелевский комитет, к частью для себя, ничего не знает. И пока ситуация не изменится, Нобелевки нам не видать. И слава Богу - ибо представляю себя, как надуется от гордости какой-нибудь (какая-нибудь)... фамилию подставляйте сами.
НезалежнаДумка _ 10.10.2009 11:40
Більшість людей на Заході мало цікавляться Україною. Україна має, на жаль, невеликий вплив на світові події, і , на щастя, є відносно стабільною (немає воєн, військових переворотів, громадських заворушень і т. д.). Відповідно в світових новинах вона з'являється рідко, що й спричиняє незначний інтерес до нашої країни і як наслідок незначний інтерес до її культури і, зокрема, літератури. Відповідно українські письменники там є не дуже відомими і книги не перекладаються.
ЦУП _ 10.10.2009 00:43
Премію з фізики заслужили українські вчені, які нещодавно вперше сфотографували атом. Де освітлення преси, Інтернету?!! І цього сайту теж?!! З літератури - та ж Костенко, Курков, Тарасюк. Жаль, що посмертно не дають... І нашим "митцям" і чиновникам від культури - вовкунам-ступкам-проскурням-шевченкам й іже з ними по фіг, і діаспорним діячам. Що робити? Думаймо...
керменчик _ 09.10.2009 21:20
Соласитесь, странно поставлен вопрос - "Чому літературна "нобелівка" оминає Україну?". Можна поставить и по другому - "А чому фiзична "нобелівка" оминає Україну?", можна i "по iншому" - "А чому хiмiчна "нобелівка" оминає Україну?" и т.д.
Ответ проще пареной репы - да потому, что не заслужили, это и ежу понятно! Литературы на Украине нет, есть одни провокаторы яворивские, бездарные мовчаны и придурковатые карпы!
Размечтались, однако...
Володимир _ 09.10.2009 20:49
Підтримую Марію Матіос "Солодка Даруся" - феноменальний твір!!! Це в тому числі і проблема закордонної культури , що вони не можуть гідно перекласти цей роман. Ганьба їм!!!
clara _ 09.10.2009 16:57
"Чому літературна "нобелівка" оминає Україну?"

Тому що зараз такі часи, що нетехнічні (тобто менш серйозні) "нобелівки" потрапляють до Обама-типу.
Ще нічого не зробив, а вже відзначився "за величезні зусилля зі зміцнення міжнародної дипломатії і співпраці між народами"
clara _ 09.10.2009 16:01
"Чому літературна "нобелівка" оминає Україну?"

Тому що зараз такі часи, що нетехнічні (тобто серйозні) "нобелівки" потрапляють до Обама-типу.
Ще нічого не зробив, а вже відзначився "за величезні зусилля зі зміцнення міжнародної дипломатії і співпраці між народами"
Чому літературна "нобелівка" оминає Україну? _ 09.10.2009 13:53
тому що українці тупі селюкі
Ганна _ 09.10.2009 11:02
Нещодавно прочитала, нарешті "Солодку Дарусю" Марії Матіос - на мій погляд, один з кращих творів сучасної української літератури. Річ, гідна премії. От тільки не уявляю, чи можна перекласти його бодай на російську, не втративши колориту і багатства мови.

РЕКЛАМНІ ПОСИЛАННЯ
bigmir)net TOP 100