Українська правда
Життя

Київське море: рибу душить не крига, а злочинна недбалість чиновників

Версія для друку Коментарі 75
29.03.2010
Ігор Тихолаз

На початку лютого цього року було створено Оперативний штаб по боротьбі з задухою на Київському водосховищі, а мене було обрано його керівником - тому це розповідь від першої особи та очевидця усіх нижче викладених подій.

Протягом лютого сотні київських волонтерів працювали над цією проблемою у декілька етапів ламаючи кригу: льодорубами, бензопилами, прорізали власноруч тисячі лунок з очеретяними повітряними фільтрами, заганяли компресорами повітря під лід, перекачували за допомогою мотопомп збагачену киснем воду в прорубані ополонки, коливальними підйомами та скидами води київської ГЕС деформувалося крижане покриття.

Волонтери рятують рибу від задухи 
У цій добровільній роботі брали участь промислові артілі, риболови-любителі, клуби мисливців підводного полювання, громадські риболовні об'єднання, спеціалісти МНС, інспекторський склад київської Держрибоохорони.

На початку березня вдалося стабілізувати критичну ситуацію, рівень розчинного кисню у воді на деяких ділянках водосховища почав підвищуватися. Потепління і тала вода подарувала надію, що вдасться уникнути загибелі риби! Однак плюсова температура стала пасткою для десятків, а може і сотень тонн риби...

Очеретяні фільтри 
 
На свіжу воду, збагачену киснем в результаті танення снігу, яка почала з'являтися на мілких ділянках водосховища (а мілководдя - це приблизно 20% усієї акваторії Київського моря) пішли косяки риби. І тут її чекали бездушні чиновники, які прийняли рішення скидати воду з КВХ навіть нижче рівня "мертвої точки" (середньостатистичний рівень київського водосховища становить 102,6 м (відлік рівня Балтійського моря), "мертва точка" - 101,5 м. Якщо скидати воду з водосховища нижче цього рівня, то починає оголятися дно, гине риба, рачки, планктон, водорості, все живе, що знаходиться у воді! Тобто настають незворотні екологічні проблеми... Тому її називають умовно - "мертва точка").

У результаті злочинної недбалості чиновників Міжвідомчої комісії, створеної при Держкомводгоспі, риба, яка зайшла на мілководдя водосховища, була просто розчавлена кригою або опинилась у закритих від глибокої води ямах!

Роздавлена риба на Київському водосховищі 
Варто зазначити, що за останні три роки кількість та видовий склад риби у Київському водосховищі значно зріс. З'явились навіть червонокнижні та рідкісні види, наприклад стерлядь, підуст, рибець, минь... Однак вони, як і судак, щука, сом, плітка, лящ і багато інших видів риби, знову опинилися на межі виживання...

Відбулося цинічне вбивство риби на київському водосховищі - за мовчазної згоди десятка чиновників, які в своїх кабінетах бачать тільки папери і здригаються при дзвінку телефонного дзвінка свого керівництва.

Десятки звернень до всіх інстанцій, виступи на всіх нарадах і зібраннях з приводу ситуації з задухою та весняною повінню, не дали результату - ніхто не прислухався до порад і прохань науковців, рибоохорони, громадськості. На думку гідробіологів та іхтіологів, головною причиною екологічної катастрофи стали передчасні та не виважені рішення саме чиновників Міжвідомчої комісії по встановленню режимів роботи дніпровських водосховищ. Скидати нижче критичної точки воду на початку березня (коли до піку повені залишається щонайменше місяць-півтора, як прогнозували спеціалісти МНС) - злочин перед природою!

Люди збирають напівживу рибу 
Про остаточні масштаби та наслідки катастрофи сьогодні говорити ще рано. Але згідно з твердженнями фахівців і вчених провідних наукових установ України, вже можна констатувати факт, що водним живим ресурсам Київського моря завдано колосальних збитків, та варто очікувати погіршення якості води у водосховищі та головній водній артерії країни - річці Дніпро.

На минулому тижні, при Держрибоохороні, створено комісію яка займається обрахуванням нанесених рибному господарству збитків, діями чиновників Міжвідомчої комісії зацікавилась прокуратура - але чи будуть покарані винуватці екологічного лиха, чи будуть компенсовані втрати? Інакше про риболовлю на Київському морі на 3-5 років можна просто забути....

P.S. Ситуація, що склалася на Київському водосховищі кричуща - вона не залишає осторонь жодного українця з активною громадянською позицією. Тому рибалки-любителі створили 20 березня Громадський Комітет рибалок-любителів з питань ліквідації наслідків та подолання екологічної катастрофи на Київському водосховищі у 2010 році.

Вимоги до чинної влади прості та зрозумілі: створення, за безпосередньої участі громадськості, спеціальної державної Комісії, що буде розслідувати причини та ліквідувати наслідки екологічного лиха; заборона промислового вилову риби на КВХ протягом наступних п'яти років та зариблення водосховища аборигенними видами риб за рахунок держбюджету.

Розпочато збір підписів під Колективним зверненням до президента, прем'єр-міністра та голови Верховної Ради (вже зібрано понад 2000).

Усі фото автора

 

Ігор Тихолаз

Тихолаз Ігор _ 16.11.2011 22:07
Fish Hanter:
Саша Чистяков? Ну виходь, покажи своє справжнє обличчя, якщо воно є ... аферюга жалюгідний, тепер скотився лише до прикритих ніками глупих коментарів? Криза жанру?
Fish Hanter _ 12.11.2011 22:39
Поражает цинизм автора этого "опуса". Ведь в первую очередь вина и лежит именно на Киевской рыбоохране. А сей автор не только является ее инспектором, но и "личным пиарщиком" начальника Киевской рыбоохраны.
Не хочу скатываться до обсуждения этой личности, так как становится гадко и противно...

По факту случившейся эко трагедии на Киевском водохранилище: зима выдалась довольно суровая, толщина льда большая, на зимовальных ямах началась задуха (подводники утверждали, что зимовальные ямы были завалены полутора метровым слоем умершей рыбы), рыба спасаясь массово двинулась на мелководье, где был хоть какой-то приток кислорода. И вот здесь стали на ГЭС залпово сбрасывать воду... Лед и рухнул на мелководья круша, давя и разрывая на куски рыбу. Кто был там после того как это произошло, тот врядли сможет это забыть. Пир жадности! Мародерство!!!! И посреди этого разгула "трупоедства", рыбоохрана собирала дань.

А Комиссий никаких НЕ СУЩЕСТВУЕТ!!!! Это блеф и вымысел автора-афериста!
rex hunt _ 02.04.2010 02:26
2 Юзик
на жаль балаканина - це ваші слова. а прості рибалки з того створеного Комітету, тим часом поки ви тут теревените, зібрали більше трьох тисяч підписів на підтримку своїх вимог до влади - і будуть відстоювати правду.
"Переважна кількість гідробіологів схиляються до думки, що риба здохла від недостатку кисню, а не від "криги, яка задавила бідну рибку" - може ви і є той гідробіолог? тому що КОЖЕН хто був там у ті дні, а я теж там був, бачив роздушену саме кригою і падінням рівня води рибу. і не треба бути великим вченим щоб відрізнити такі явища
щодо списання грошей на зариблення - давайте факті, а то інакше ви самі балакун :)
Юзик _ 30.03.2010 20:09
Все написане могло б бути правдою але... Найбільший бракон'єр у районі Вишгорода - це місцева рибінспекція. І не треба ля-ля, що всі кругом злодії, а рибінспекція святіша за усіх святих. Хто знає або хто чув скільки державних коштів щороку списується на зариблення Київського водосховища?! А хто перевіряв скільки риби випускається? А всілякі тут крикуни пишуть про "мільйони підписів". Прикро жити в країні, де багато балаканини і всі переконання формуються думкою журналюг, падких до жареного. Переважна кількість гідробіологів схиляються до думки, що риба здохла від недостатку кисню, а не від "криги, яка задавила бідну рибку". Люди, думайте хоч трохи перед тим як щрось зробити, може і легше буде жити.
Сергій _ 30.03.2010 15:38
Насправді рибу знищують на Київському морі давно. Чому за останні три роки помітно побільшало риби, особливо щуки? Тому що перестали безбожно скидати воду в березні-квітні, коли можна було пішком ходити по морю на сотні метрів і навіть кілометри від берега. Не було де риби нереститись. А причина одна - срана бидлоеліта боялась за свої маєтки нижче греблі. Те, що сталось - повинно було статись. Для них люди сміття, що вже там про рибу говорити.... Голосуйте, дебіли, за дерьмократов - і не те ще побачите, якщо, звичайно, встигнете - скоро весь народ придушать остаточно. Хоч за Вітю, хоч за Юлю - все одно получим дулю!


404 Not Found

404 Not Found


nginx
АВТОРИЗАЦІЯ
Для авторизації використовуйте ті самі ім'я і пароль, що і для коментування публікацій на "Українській правді".


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте