Українська правда
Життя

Художниця з Аргентини отримала літературну премію Астрід Ліндгрен. Фото

Версія для друку Коментарі 0
26.03.2013
Лауреатом Премії пам'яті Астрід Ліндгрен (ALMA) - найвідомішої нагороди в галузі творів для дітей та юнацтва та однієї з найбільших літературних премій у світі - стала аргентинська художниця Марісоль Місента (Ісоль).

У список претендентів на нагороду за 2012 увійшли 207 авторів та ілюстраторів з 67 країн, повідомляє Дзеркало тижня.

Журі визнало, що саме Ісоль заслуговує премії, оскільки вона "створює дитячі книги з точки зору дитини", її роботи "повні енергії і яскравих емоцій" і "навіть темні сторони життя вона висвітлює з гумором і легкістю".

Марісоль Місента почала працювати як автор та ілюстратор в 1997 році, випустивши книгу про малюка, який побачив чимало спільного між самим собою і собакою. Її роботи опубліковані в 20 країнах світу.

Критики відзначають, що особливість стилю Ісоль - прагнення передати розповідь за допомогою малюнка - щирого, але часто іронічного. У 2000-2005 роках вона створювала щотижневий малюнок для популярної аргентинської газети "Clarín".

Премія імені Астрід Ліндгрен - міжнародна нагорода в галузі дитячої літератури, заснована шведським урядом у 2002 році на честь знаменитої шведської письменниці, автора "Карлсона, який живе на даху" і тетралогії про Пеппі Довга панчоха.

Премія складає 5 млн. шведських крон (майже 600 тисяч євро) і є одним з найбільших призових фондів для літераторів.
Лауреатами стають автори, ілюстратори і оповідачі, чиї роботи "відображають дух Астрід Ліндгрен". Минулого року лауреатом став нідерландський письменник Гуус Куійер.

АВТОРИЗАЦІЯ
Для авторизації використовуйте ті самі ім'я і пароль, що і для коментування публікацій на "Українській правді".


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте