Українська правда
Життя

Художниця з Аргентини отримала літературну премію Астрід Ліндгрен. Фото

Версія для друку Коментарі 0
26.03.2013
Лауреатом Премії пам'яті Астрід Ліндгрен (ALMA) - найвідомішої нагороди в галузі творів для дітей та юнацтва та однієї з найбільших літературних премій у світі - стала аргентинська художниця Марісоль Місента (Ісоль).

У список претендентів на нагороду за 2012 увійшли 207 авторів та ілюстраторів з 67 країн, повідомляє Дзеркало тижня.

Журі визнало, що саме Ісоль заслуговує премії, оскільки вона "створює дитячі книги з точки зору дитини", її роботи "повні енергії і яскравих емоцій" і "навіть темні сторони життя вона висвітлює з гумором і легкістю".

Марісоль Місента почала працювати як автор та ілюстратор в 1997 році, випустивши книгу про малюка, який побачив чимало спільного між самим собою і собакою. Її роботи опубліковані в 20 країнах світу.

Критики відзначають, що особливість стилю Ісоль - прагнення передати розповідь за допомогою малюнка - щирого, але часто іронічного. У 2000-2005 роках вона створювала щотижневий малюнок для популярної аргентинської газети "Clarín".

Премія імені Астрід Ліндгрен - міжнародна нагорода в галузі дитячої літератури, заснована шведським урядом у 2002 році на честь знаменитої шведської письменниці, автора "Карлсона, який живе на даху" і тетралогії про Пеппі Довга панчоха.

Премія складає 5 млн. шведських крон (майже 600 тисяч євро) і є одним з найбільших призових фондів для літераторів.
Лауреатами стають автори, ілюстратори і оповідачі, чиї роботи "відображають дух Астрід Ліндгрен". Минулого року лауреатом став нідерландський письменник Гуус Куійер.Лізавета Герман (текст), Євген Нікіфоров (фото)

Самопожертва заради прогресу. Монументальні мозаїки Прип’яті

АВТОРИЗАЦІЯ
Для авторизації використовуйте ті самі ім'я і пароль, що і для коментування публікацій на "Українській правді".


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте