Весілля за правилами

Як розповів один з організаторів свята - керівник народного етнографічного театру "Човен" Роман Корнієнко, ідея фестивалю: відродження звичаю українського традиційного весілля та повернення його в сучасне суспільство.

На презентації, першій частині фестивалю, відвідувачів знайомили з традиціями, що передують весіллю, а саме прощання з дівоцтвом, дівич-вечір, парубочі прийманища, вбрання молодої, випікання короваю, завівання весільного гільця.

Навчитися робити шишки, плести вінки, завивати гільця, танцювати можна було під час майстер-класів. Гурт "Божичі" показав свою обрядову програму, зокрема зав'язування стрічок на весільному деревці.

Майстер-клас по виготовленню весільних шишок

"Наступного року хочемо показати весільні традиції й інших слов'янських країн, як от Польщі, Білорусі, Росії, - коментує власні плани Корнієнко. - Географію учасників розширюємо завдяки допомозі спонсорів".

"Зараз стало актуальним питання національної ідентифікації, а весілля - це те, з чого все починається, тому що це - сім'я, основа будь-якого суспільства. Дуже позитивне враження від фестивалю. Гадаю, будемо підтримувати його і надалі", - зазначила в коментарі "Життю" директор однієї з студій ювелірного дизайну Людмила Гарарук.

Зав'язування стрічок на весільному деревці
Вже цього разу на фестиваль приїхали гурти "НагУаль" з Білорусі та Balkan Sevdah з Польщі. Використовуючи більш ніж 30 інструментів - класичних та автентичних - музиканти "НагУалі" виконують неймовірну музику, що поєднує в собі язичницькі та транс-експресивні мотиви з різних куточків світу.

"А ми граємо балканську музику, - пояснює Марчин Задронецькі, що співає та грає на перкусійних інструментах у Balkan Sevdah. - В Україні ми вперше. Нам тут сподобалось. Ми дуже вражені, бо з такою гостинністю нас рідко де зустрічають".

Окрім гостей, відвідувачів розважали й декілька вітчизняних гуртів, у тому числі "ПоліКарп", "Астарта", "ТаРута".

"Ми вже другий раз беремо участь в презентації фестивалю, - розповів Валерій Гладунець, лідер-вокаліст гурту "ПоліКарп". - Зіграли декілька пісень про любов та одну весільну, яку нещодавно записали на Житомирщині. Гарно, що відбувається таке дійство. Це дуже потрібна справа для людей. Вони зараз цікавляться цим, тобто з'являється попит на такий вид святкування".

Танцюють усі! Майстер-класи з танців
"Гурт "ПоліКарп" мене найбільше вразив серед всіх виступаючих, - ділиться враженнями гість фестивалю, режисер Дмитро Захаревич. - Також запам'яталося, як під час виступу "ТаРути" на сцену вийшла маленька дівчинка і почала танцювати разом із лідером гурту. Її появу всі зустріли вигуками і плесканнями в долоні. Окрім концерту, мені сподобався обряд підготовки до весілля".
"Вчитись танцювати можна і без хлопця!"
"Цим фестивалем ми хочемо популяризувати весільні обряди, - приєднався до розмови сільський голова села Бобриця Київо-Святошинського району Владислав Данченко. - Ідея його проведення виникла влітку 2007 року.

Ми хотіли провести захід, присвячений нашому храмовому святу, яке відбувається на Покрову. А враховуючи, що Покрова - пора весіль і символ материнства, то виникла ідея, що саме Рожаниця має символізувати це свято. І з самого початку планували, що фестиваль був щорічний".

Танці змалку: україночки мають вміти гарно гоцати!

Отже, якщо зараз були приготування, то за 3 тижні у Бобриці глядачі вже зможуть побачити повний обряд українського весілля. А наступного року сам Роман Корнієнко збирається грати своє весілля за всіма звичаями.

Всі фото автора

Реклама:

Головне сьогодні