Тест

Вчені довели користь від паління

На думку вчених з американського Національного інституту з проблем наркоманії, нікотин позитивно впливає на пам'ять, що покращує здатність приймати рішення та виконувати завдання, повідомляє Discovery News.

Такі висновки зробила група вчених під керівництвом доктора Стівена Хеішмана, проаналізувавши літературу за період між 1994 та 2008 роками, що стосувалася впливу нікотину на людський організм.

Загалом вчені вивчили 41 дослідження, щоб зрозуміти, як нікотин впливає на організм. Зокрема, на дрібну моторику та короткострокову пам'ять.

Результати проаналізованих матеріалів здивували вчених. Виявилося, що нікотин не лише позитивно впливає на дрібну моторику і пильність, а й покращує короткострокову пам'ять для таких завдань, як запам'ятовування списку елементів.

"Ми знали, що вплив (нікотину) на увагу вже був відомий, але я був дещо здивований, про вплив на пам'ять", - зізнався Хеішман.

"Курці говорять, що однією з причин того, що вони палять є те, що це допомагає їм зосередити основну увагу на завданні і виконувати свою роботу. Очевидно ж, що багато нашої повсякденної роботи пов'язано саме з пам'яттю. Тож ж, з іншого боку, я думаю, це не повинно бути занадто дивним", - додав він.

До речі, Хеішман також зауважив, що у минулому дослідники проводили усі дослідження про вплив нікотину на діяльність людини, не беручи до уваги тяжкі наслідки виведення його з організму.

Так, замість цього, вчені просили учасників досліджень утриматися від куріння протягом 8 або 12 годин , перш ніж перевіряти їх функцій головного мозку. Тож, за словами Хеішмана, не дивно, що після того, як нікотин виводився з організму, спостерігалося покращення продуктивності.

"Однак, не знаючи їхній базовий рівень продуктивності ви не можете сказати, чи є це збільшення реальним підвищенням, чи ж це просто повернення до базових", - пояснив доктор.

Водночас у Всесвітній організації охорони здоров'я (ВООЗ) наголошують, що вживання тютюну є другою причиною смерті на глобальному рівні (після гіпертензії - підвищення артеріального тиску).

Згідно з невтішною статистикою ВООЗ, від вживання тютюну помирає один з десяти дорослих у всьому світі.