В Україні демографічна криза - спеціаліст МОЗ

— 15 березня 2012, 12:12

Про це заявляє професор, головний спеціаліст МОЗ України з акушерства та гінекології В'ячеслав Камінський, якого цитує Інтерфакс.

В ефірі програми "Соціальний статус" на телеканалі "Tonis" він розповів, що відносне збільшення кількості пологів в останні роки відбулося за рахунок тих сімей, де з'явилася перша дитина.

"Парадокс відносного збільшення народжуваності полягає в тому, що народжують діти, які народилися в 80-х роках минулого століття, коли рівень народжуваності в Україні в складі Радянського Союзу був досить високий. Ми зараз впритул підійшли до того етапу, коли повинні були народити діти, народжені в 90-х роках. А от як раз в 90-і роки був сильний провал, і показники народжуваності в Україні були дуже низькими, навіть в півтора рази нижче, ніж зараз", - зазначив представник МОЗ.

За його словами, основне завдання держави і лікарів у даній ситуації - допомогти тим сім'ям, які з якихось причин не мають дітей, а це понад 1 млн. українських сімей, а також переконати сім'ї, які народили першу дитину, народити другу і третю.

З боку держави це повинні бути різні соціальні програми, в тому числі, підтримки багатодітних родин, з боку медицини - професійний підхід, безпечне акушерство і пологи, формування у населення позитивного ставлення до вагітності, до багатодітних сімей, пропаганда здорового способу життя.

РЕКЛАМА:

Зокрема, Камінський розповів про Національний проект "Нове життя", що передбачає відкриття по Україні 27 перинатальних центрів.

"Сама ідея" Нового життя "полягає в тому, щоб зробити відбір контингенту наших пацієнтів, які заслуговують на особливу увагу, тобто достукатися до тих жінок, які не звертаються за допомогою", - зазначив Камінський.

За його словами, завдання медичних фахівців - забезпечити фізіологічний перебіг вагітності та пологів, "щоб не було ускладнень для матері і дитини, дитина має народитися здоровою, повинна залишитися здоровою мати і планувати народжувати дітей в подальшому".

Реклама:

Головне сьогодні