Адвокат Сенцова вимагає слідчих РФ пояснити тиск на Джикаєву і акторів арт-центру "Карман"
"Ситуація в Криму навколо Олега Сенцова дуже напружена. Для мене звичайно не було сюрпризом, що можуть бути репресії щодо кола спілкування Сенцова, але я не міг подумати, що вони будуть реалізовуватися в такому форматі, а саме - у формі підозри у тероризмі", - прокоментував Дмитро Дінзе.
"З іншого боку, ці дії тільки вказують на невинність Олега і бажання ФСБ будь-якими шляхами запроторити його за грати, аж до використання людей з його кола спілкування. Методи роботи, як я бачу, в ФСБ не помінялися з 30-х років - все ті ж правові кривляння, пересмикування і перекручення фактів", - сказав Дінзе.
У заяві адвокат просить провести перевірку фактів психологічного та іншого тиску на Джикаєву з боку співробітників ФСБ Росії і ФСБ Росії по м. Сімферополю, встановити і перевірити факти можливої фальсифікації матеріалів кримінальної справи, які збирають співробітники ФСБ Росії на території Криму щодо Олега Сенцова.
Про це повідомляє прес-секретар адвоката Дженні Курпен.
Адвокат також закликає перевірити і встановити факти тиску на 15 осіб творчого складу арт-центру "Карман", яким, за словами Джикаєвої загрожує небезпека від органів ФСБ РФ, і перевірити факти надання психологічного та іншого тиску, з метою можливої фальсифікації матеріалів кримінальної справи стосовно Сенцова на людей, які так чи інакше з'являлися в арт-центрі "Карман" і були знайомі з ним.
У разі підтвердження фактів психологічного, фізичного та іншого тиску на людей, про яких розповіла Галина Джикаєва, а також щодо неї самої і будь-яких інших співробітників арт-центру "Карман", адвокат має намір вирішити питання про притягнення до відповідальності співробітників ФСБ Росії і ФСБ Росії по м.Сімферополь, які могли бути причетні до цієї протиправної діяльності.
Як відомо, кінорежисера Олега Сенцова 11 травня в Сімферополі затримали співробітники ФСБ. Згодом його було доправлено до московської в'язниці "Лефортово".
28 травня, директор Департаменту інформаційної політики МЗС України Євген Перебийніс повідомив, що 27 травня українська сторона одержала від РФ ноту, в якій стисло інформується, що українці підозрюються в організації терористичної діяльності, підготовці злочинів, незаконному придбанні і носінні зброї.
Він наголосив, що Україна вимагає звільнити своїх громадян, оскільки злочини, які їм інкримінуються, є "абсолютним абсурдом".
Перебийніс заявив, що Консульський відділ Посольства України в РФ направив додатковий запит ФСБ Росії про надання дозволу на зустріч Сенцова і ще двох затриманих українців з консульським працівником.
У понеділок, 7 липня Лефортовський суд Москви продовжив до 11 жовтня утримання під вартою українського режисера.
16 липня Європейський суд з прав людини комунікувати скаргу і зажадав від влади Росії до 18 липня подати інформацію про кримінальну справу стосовно українця.
Українська правда. Життя