МОН пропонує створити єдину платформу електронних версій підручників
Про це заявив міністр освіти і науки Сергій Квіт, йдеться у повідомленні відомства.
Міністр зазначив, що сьогодні з огляду на фінансовий стан видавничої справи, цей проект не має на меті заважати видавництвам продавати книжки та вручатися в ринок, а навпаки надасть можливість у майбутньому розвивати електронну книжку та сприятиме просуванню видавничих компаній.
Тому, за словами Міністра, при створенні електронного депозитарію мають бути враховані можливості та інтереси всіх сторін, зокрема, видавництв, авторів, учнів і батьків.
"Держава протягом років вкладала кошти в підручники. Зараз є нагальна потреба надання вільного доступу до електронних версій цих підручників", - підкреслив Міністр освіти і науки Сергій Квіт.
У свою чергу, представники видавництв підняли питання авторських прав на використання електронних версій підручників та варіанти форматів їх розміщення на сайті.
На думку експертів, підручники можуть бути розміщені на одній платформі в PDF-форматі, з можливістю веб-доступу в html-форматах та як альтернативний додаток на комп’ютері учня. Учасники зустрічі погодилися з тим, що доступ до підручників має бути простим та зручним у користуванні.
На сьогоднішній день, на сайті МОН вже розміщено посилання на електронний репозитарій підручників, розроблений Центром освітніх комунікацій. На даний момент, в онлайн-доступі розміщені далеко не всі електронні версії підручників. На репозитарії вже завантажено підручники для 1, 2, 3, 4 і 6 класів. Заплановано, що саме цей портал буде платформою для проведення конкурсу з відбору підручників для 4 і 7 класів.
"Українська правда. Життя"