#JeSuisBruxelles Мережу обурила різниця у вшануванні жертв вибухів у Брюсселі і Анкарі
Під тегом #JeSuisBruxelles дописувачі мережі публікували пости, малюнки і карикатури на знак солідарності з загиблими і пораненими.
Багато з них вказували на відмінності у тому, як люди реагували на напади у Брюсселі та Анкарі.
You were Paris, You WEREN'T Ankara & Istanbul and now you ARE Brussels. #prayforTurkey #prayforbelgium pic.twitter.com/swEF288wa4
— ㅤ (@ledgerdicaprio) 22 березня 2016 р.
Here come the "As a muslim, what do you have to say about #Brussels attack?" No one asked me about Ankara just a few days earlier. SMH.
— Linda Sarsour (@lsarsour) 22 березня 2016 р.
What about Ankara? Do they not deserve support? #AnkaraAttack #Brussels #Turkey #makelovenotwar pic.twitter.com/Np7hhjxKrH
— Kristina Fogh (@KFogh) 22 березня 2016 р.
У Брюсселі 31 людина була вбита і 200 отримали поранення в наслідок вибухів. У свою чергу в Анкарі, теж в наслідок терористичних атак, минулого тижня загинули 36 осіб, у лютому – 28, а у жовтні минулого року – 107.
При цьому після терактів у Брюсселі по всій Європі пам'ятники, такі як Ейфелева вежа у Парижі та Бранденбурзькі ворота у Берліні, були підсвічені кольорами бельгійського прапора з поваги до жертв.
У Брюсселі тисячі людей зібралися, щоб створити імпровізований меморіал крейдою, щоб писати повідомлення поваги і непокори.
#Brussels why does terrorism only matter people wake up when it happens to a certain segment of people. No one cared yesterday in Ankara
— themultifacetseries (@nadirshirazi) 22 березня 2016 р.
Very sad and disappointing that Ankara did not receive the same response as Paris or Brussels.
— Hannah More (@hannahmore) 22 березня 2016 р.
There are two different responses to terror attacks:
— Thomas (@thomas_sipp) 22 березня 2016 р.
A compassionate one for places like #Brussels, a detached one for places like #Ankara.
Таких заходів не було після терактів у Анкарі.
Автор The Independent Ясмін Ахмеда уточнює, що після вибухів, бельгійський прапор був приспущений над Даунінг-стріт, 10 (там розміщена резиденція прем’єр-міністра Великобританії).
"Чому на Даунінг-стріт не підняли турецький прапор після звірств у Анкарі", - запитує вона.
Схожа реакція соціальних мереж була після того, як українські користувачі ставили собі аватарки у кольорах французького прапора після терактів у Парижі, а росіяни обурювалися, що українці так само не вшановували прапорами збитий представниками "Ісламської держави" російський пасажирський літак над Синаєм.