10 способів відновити зламану самооцінку

8114
8 березня 2017

Майже кожен з нас хоч раз у житті відчував, що втрачає як впевненість у собі, так і відчуття власної гідності.

Навіть якщо ви переконані, що з самооцінкою у вас все гаразд і жодних проблем немає – ґрунт під ногами можна втратити за мить.

Це може бути через звільнення з роботи, чи через те, що керівник кричить і критикує вас.

Ви можете втратити впевненість у собі навіть на власному дні народженні – коли усвідомите, що стали на рік старшими, але досі працюєте на ненависній посаді.

На голову сипляться думки: "Я невдаха!", "Моє відчуття успіху було лише ілюзією!", "Я ні на що не здатен!".

Навіть якщо ви усвідомлюєте, що такі думки – результат втрати самооцінки, це не допоможе почуватись краще.

Forbes зібрав 10 способів, які допоможуть вам відновити втрачену віру в себе.

1

Бігом на вулицю!

Гуляйте за будь-якої можливості. Або катайтесь на велосипеді. Природа прекрасно впливає на самооцінку і нагадує, що світ не проти нас. Нагадує, що життя має свої етапи і шанси на зміни.

2

Рухайтесь!

Танцюйте під улюблені пісні, бігайте парком. Дайте своєму тілу продемонструвати вашому мозку, що ви – живі. А якщо ви живі – то завжди можете змінити ситуацію на краще!

3

Творіть!

Витягніть із закутків свої пензлі на фарби, підіть в садок і розфарбуйте старе ліжко чи стілець. Чи зіграйте на скрипці. Креативність дуже важлива у відновленні самооцінки.

4

Оточіть себе людьми, які вас підтримають.

Ніхто краще за вас не знає, які друзі чи родичі змушують вас сміятися і почуватися щасливими. Тримайте з ними постійний зв'язок.

5

Подискутуйте з критичним "Я" у своїй голові.

Люди, які шукають роботу, або ті, хто відновлюють сили після втрати впевненості в собі, можуть чути в своїх головах постійне ниття внутрішнього голосу. Він постійно кричить, наскільки безкорисними вони є. Наприклад: "Чому тебе звільнили? Чому звільнили ТІЛЬКИ тебе? Значить, ти погано працював".

Дайте відповідь цьому голосу: "Дякую за твою думку, але я впевнений, що звільнення піде мені лише на користь. Я вже шукаю нову роботу і вона буде кращою за попередню. Тепер у мене вища планка!".

6

Не витрачайте на пошуки роботи більше кількох годин на день.

Не сидіть весь день, "залипнувши" у монітор і заповнюючи заявки на сотні вакансій. Це найменш ефективний спосіб знайти роботу. Вийдіть, випийте кави з людьми, яких не бачили роками, погуляйте з новими знайомими. Діліться ідеями, підсилюйте один одного – це принесе значно кращий ефект за монотонне заповнювання заявок.

7

Візьміть блокнот і запишіть у нього свої історії зі "знищення дракона".

У вас є потужні історії з роботи чи інших сфер життя, які нагадають вам, наскільки розумними, винахідливими і сумлінними ви є. Запишіть про випадки, коли вам вдалося щось покращити, чи когось виручити.

8

Почистіть простір навколо і свій мозок!

Коли ви працювали, були надто зайнятими, щоб навести порядок у шафі. Зробіть це зараз! Позбудьтесь одягу, який уже не носите, меблів, які не подобаються, та й взагалі всього, що нагадує вам про те, ким ви були, а не те, ким хочете бути.

9

Створіть картинку в голові.

Сядьте десь в тихому місці, заплющіть очі, уявіть, якою повинна бути ваша наступна пригода. Чого вам хочеться? Розплющіть очі – і намалюйте! Бо як ви можете рухатись вперед, не знаючи, куди?

10

Огляньте всі попередні пункти.

Згадайте, наскільки крутими ви є. Скажіть собі вголос: "Це перетворення далось мені нелегко, але я зміг повз нього пройти і стати сильнішим. Так, я здібний і розумний. І чим сильніше я це відчуваю, тим сильнішим стаю! Як і інші навколо мене".

powered by lun.ua