Українська правда
Життя
КОМЕНТАРІ - 28
ДОДАТИ КОМЕНТАР   
Людмила _ 09.11.2009 12:25
У другій половині ХІХ століття один відомий педагог В.А. Євтшевський створив модель "Домашньої школи"- як альтернативу шкільної системи освіти. Цю ідею можна впровадити і сьогодні
Не_так _ 29.10.2009 19:27
"Якщо ви бажаєте, щоб ваша дитина навчалась на екстернаті, ви маєте довести, що вона з будь-яких поважних причин не має змоги відвідувати навчальні заняття в загальноосвітньому навчальному закладі ..." - например, у нее НЕТ ПРИВИВОК! - Это ж чудный аргумент, не так ли? А школа в нынешнем виде - это просто камера хранения детей да еще с нищими и тупыми сторожами. Дулю этой школе, а не моих детей!
vovan _ 23.10.2009 21:14
Шановна Анно, питання дискусії полягає ж не в тому, що краще - школа, чи ДН. Питання стоїть так, що нас позбавили права вибору, створили монополію, тобто порушили наші права. Практика - критерій істини, а конкуренція сприяє підвищенню якостсті. Монополія ж веде до застою та деградації, що ми наразі й бачимо, не зважаючи на потуги міністерства освіти.
ната _ 21.10.2009 20:41
2 Анна
"Саме для адаптації до негативних реалій життя і потрібна школа"

негативні реалії життя, різноманітне спілкування, дружба, конфлікти і все решту є і без середньої школи: вдома, на вулиці, в магазині, в спортивній школі, в дворі з друзями, з іншими хоумскулерами, в репетиторів, на гуртках тощо
цього ніхто не уникне чи не буде позбавлений

яка сім*я не стикається з "негативними реаліями життя"?
головне, щоб не було забагато і щоб негатив не став нормою
Віта _ 21.10.2009 15:46
Саме для адаптації до негативних реалій життя і потрібна школа

Іншим словами "хлопець, який не пройшов армію, приниженн і дідівщину - не справжній чоловік".
А вам не здається, що отака безкарність начальників хамів є можлива якраз через наше дитсадкове і шкільне виховання, коли дитина змалечку крик, образи і приниження сприймає як норму.
Анна _ 21.10.2009 10:22
PS1, я теж згадую навчання у школі як не найкрашій період свого життя, проте я не відмовилася б від цього досвіду.
По-перше, школа не забирає можливості розвиватися дитині додатково самостійно. Чи скажете, що всі хто вчився в школі - не є розвинутими особистостями?
По-друге, 5-10 хвилин на перерві - це далеко не все, хоча і це - досить багато. Невже ви в школі ні з ким не дружили,не сварилися, не закохувалися, не ображалися? Крім того, це спілкування не тільки з однолітками, але й з вчителями - не репетиторами, а саме вчителями. Так, на мене теж кричали вчителі! І я дуже важко це переживала. Але цей досвід тепер в дорослому житті мені допомагає - я знаю, як реагувати, як заспокоїтись - а цьому треба вчитися в дитинстві. Ви уявляєте, який шок буде в людини, яка прийде після домашнього навчання, де всі з нею говорили спокійно і доброзичливо, на роботу, і їй попадеться начальник-хам або придурошний колега? Саме для адаптації до негативних реалій життя і потрібна школа
PS1 _ 20.10.2009 13:03
Яке спілкування в школі? 5-10 хвилин на перерві? Про яку якість цього спілкування можна говорити? Згадую свою школу як каторгу! Все, чому навчився - завдяки самостійній наполегливій праці, безлічі прочитаних книжок! 12 років навчання вважаю тупою втратою часу! За цей час можна опанувати програму включно з університетом, кілька іноземних мов, плюс отримати навички роботи! Таке! Кому треба, щоб діти не тинялися по підворіттям - нехай ідуть до школи, а кому треба, щоб дитина виросли розвинутою особистістю - то треба працювати за індивідуальною програмою!
Анна _ 19.10.2009 14:40
Ну, скажімо, будь моя воля, ПРАВО на ДН я б дала - просто заради демократії та права вибору.
Але сама не підтримую домашнє навчання в жодному разі. Будь-які знання прип бажанні можна отримати і згодом, але те, що лишається безцінним в школі за будь-якої якості освіти - вміння адаптуватися в суспільстві. Адже негативний досвід теж дуже важливий - де як не в школі можна навчитися як поводитися з людьми, яких ти не вибирав, як реагувати на образи, несправедливість, залишатися собою попри все.... І те, що дитина, яка не ходить в школу, має змогу спілкуватися в гуртках, на вулиці, де інде цього не компенсує - бо це не є обов"язкове спілкування. Школа - це перша модель суспільства, в якій цій дитині потім жити. І якщо спочатку батьки зможуть від усього брудного і поганого захистити, то потім - ні. І звикати в дорослішому віці буде складніше. Задача батьків - навчити як жити і пристосовуватись до реального світу, а не створювати ідеальний.
vovan _ 18.10.2009 17:41
А через безальтернативність ми отримали ситуацію, коли перебування у школі негативно вплинуло на моральність дітей. За відсутності правильного нагляду і правильних зразків поведінки у школі сім"ї замість освідчених дітей отримують моральних калік. Це величезна трагедія, коли держава в чергове не виконує якісно взятих на себе зобов"язань.
Суспільство повинно повстати проти цього і змусити державу до змін!

А взагалі-то, ця проблема стоїть дуже гостро і , здається, вона буде лише загострюватись.

Батько трьох дітей.
vovan _ 18.10.2009 17:34
Дуже м"яка стаття! В ній не висвітлено основної проблеми: держава практично монополізувала виховання і навчання наших дітей, але виконує цю "послугу" вкрай неякісно та інертно. Вона не може гарантувати багатьох фундаментальних речей при перебуванні дитини в школі: безпеки, поваги особистості, якості передачі знань, відповідальності вчителів. Тому необхідно створити доступну альтернативу (а не непосильну для більшості у приватних школах). Повинен завжди бути вибір у батьків: дозволяти дитині ходити до школи, чи давати їй освіту у альтернативний спосіб.
Поки-що виглядає так, ніби держава привласнила наших дітей - примушує їх ходити до школи; нав"язує систему знань, розроблених невідомо ким; призначає авторитетів нашим дітям (я маю на увазі вчителів), багато з яких не є моральними авторитетами. Але насправді, громадяни і їх діти не мають таких обов"язків перед державою. Діти мають лише справедливі обов"язки перед своїми батьками, які їх народили і їх утримують.
nobody _ 18.10.2009 09:34
А ось як такі питання вирішують росіяни: http://library303.narod.ru/lib/good165.html
В них за домашнє навчання держава навіть повинна доплачувати батькам!
Олена _ 15.10.2009 17:19
Обіцяю не лінуватись,
Добросовісно трудитись,
Педагогів поважати
І оцінки гарні мати
Клянусь!

Такий вірш (?) дали моєму малому вивчити в школі з фіг його знає якого приводу. СШ№59 міста Запоріжжя, 1а клас. Яка це мова? Що це за жах взагалі? Чому ці люди навчать моїх дітей?
Таня _ 14.10.2009 22:09
2 Ірочка з педагогічною освітою

Ваш перший коментар просякнутий суцільним негативом
А от після відповіді ви вирішили стати в позу ображеної :)

П.с. Дякую, що помітили мою описку в слові "муситиме". Я знала, що ви обов’язково помітите :)))
Віта _ 14.10.2009 20:52
Ггг, скільки комплексів полізло, примудрились десь побачити і "тупих вчителів", і "дітей геніїв", таке враження що статтю прочитали по діагоналі, і спрацювало "хто не з нами, той проти нас" а решту вже доувлялось ... "мамо, він мене сукою обізвав" (с).
І не спадає на думку що ті 12 років просто можна прожити набагато ефективніше і цікавіше. Nothing personal.

РЕКЛАМНІ ПОСИЛАННЯ
bigmir)net TOP 100