"Кароліна Вітгенштейн – польська муза Ференца Ліста"

Саме на концерті у залі Університету св. Володимира княгиня вперше побачила піаніста і почула його геніальне виконання.

Незабаром вони познайомились і Ліст був запрошений до Воронинець, улюбленого маєтку Вітгенштейн на Поділлі. (Зараз це невеличке село Хмільницького району Вінницької області).

Зустріч із Лістом у Києві змінила все в житті Кароліни. Вона покохала його палко і назавжди.

Геніальний піаніст тричі приїздив у Воронинці. Під час останнього перебування з жовтня 1847 року до січня 1848 закохані остаточно вирішують поєднати в майбутньому свої долі.

Навесні 1848 року княгиня Кароліна Вітгенштейн разом із своєю донькою виїхали до Європи, де на них чекав Ліст.

РЕКЛАМА:

Більше Кароліна ніколи не бачила своїх улюблених Воронинців, до Росії вона вже не повернулась.

Протягом багатьох років Кароліна домагалася отримати розлучення, щоб обвінчатися з Лістом.

Закохані жили разом у Веймарі, де геніальний музикант мав посаду придворного капельмейстера. З 1848 до 1861 рік - час величезного творчого злету композитора.

Тоді були написані 12 симфонічних поем, багато фортепіанних творів, зокрема "Соната" h-moll і концерти для фортепіано з оркестром. Тоді ж був закінчений фортепіанний цикл "Поетичні та релігійні гармонії" за Ламартіном що був, як і симфонічні поеми, присвячений К. Вітгенштейн. І за все це ми маємо завдячувати польській музі Ліста, яка своїм коханням зігрівала душу митця і створювала всі умови для його натхненної праці.

У 1864 році помер колишній чоловік Вітгенштейн. Відтепер ніщо не стояло на заваді щастю закоханих. Але Кароліна назавжди відмовилася від думки про шлюб, сприймаючи всі тогочасні перешкоди як волю Божу Ліст у 1865 році прийняв духовний сан і перебрався до Ватикану.

До кінця життя вони продовжували спілкуватися, згодом лише у листах. На столі великого музиканта завжди стояв фотографічний портрет Кароліни Вітгенштейн.

Сама ж вона зацікавилась канонічним правом та релігійним рухом у минулому і сучасності і написала присвятила цій темі багато праць.

Римляни називали її "Сивіллою з вулиці Бабуіно", а відомий італійський історик і белетрист Канту вважав "найосвіченішою жінкою і найглибшою мислителькою XIX століття".

Кароліна Вітгенштейн не змогла на довго пережити Ференца Ліста, якого не стало 31 липня 1886 року. Вона померла у Римі в ніч з 8 на 9 березня 1887 року. Так закінчилась ця історія великого кохання, яке народилося в Україні.

Дійство пройде за адресою: м. Київ вул.Володимирська 45-А

Реклама:

Головне сьогодні