"Кароліна Вітгенштейн – польська муза Ференца Ліста"

Саме на концерті у залі Університету св. Володимира княгиня вперше побачила піаніста і почула його геніальне виконання.

Незабаром вони познайомились і Ліст був запрошений до Воронинець, улюбленого маєтку Вітгенштейн на Поділлі. (Зараз це невеличке село Хмільницького району Вінницької області).

Зустріч із Лістом у Києві змінила все в житті Кароліни. Вона покохала його палко і назавжди.

Геніальний піаніст тричі приїздив у Воронинці. Під час останнього перебування з жовтня 1847 року до січня 1848 закохані остаточно вирішують поєднати в майбутньому свої долі.

Навесні 1848 року княгиня Кароліна Вітгенштейн разом із своєю донькою виїхали до Європи, де на них чекав Ліст.

ВІДЕО ДНЯ

Більше Кароліна ніколи не бачила своїх улюблених Воронинців, до Росії вона вже не повернулась.

Протягом багатьох років Кароліна домагалася отримати розлучення, щоб обвінчатися з Лістом.

Закохані жили разом у Веймарі, де геніальний музикант мав посаду придворного капельмейстера. З 1848 до 1861 рік - час величезного творчого злету композитора.

Тоді були написані 12 симфонічних поем, багато фортепіанних творів, зокрема "Соната" h-moll і концерти для фортепіано з оркестром. Тоді ж був закінчений фортепіанний цикл "Поетичні та релігійні гармонії" за Ламартіном що був, як і симфонічні поеми, присвячений К. Вітгенштейн. І за все це ми маємо завдячувати польській музі Ліста, яка своїм коханням зігрівала душу митця і створювала всі умови для його натхненної праці.

У 1864 році помер колишній чоловік Вітгенштейн. Відтепер ніщо не стояло на заваді щастю закоханих. Але Кароліна назавжди відмовилася від думки про шлюб, сприймаючи всі тогочасні перешкоди як волю Божу Ліст у 1865 році прийняв духовний сан і перебрався до Ватикану.

До кінця життя вони продовжували спілкуватися, згодом лише у листах. На столі великого музиканта завжди стояв фотографічний портрет Кароліни Вітгенштейн.

Сама ж вона зацікавилась канонічним правом та релігійним рухом у минулому і сучасності і написала присвятила цій темі багато праць.

Римляни називали її "Сивіллою з вулиці Бабуіно", а відомий італійський історик і белетрист Канту вважав "найосвіченішою жінкою і найглибшою мислителькою XIX століття".

Кароліна Вітгенштейн не змогла на довго пережити Ференца Ліста, якого не стало 31 липня 1886 року. Вона померла у Римі в ніч з 8 на 9 березня 1887 року. Так закінчилась ця історія великого кохання, яке народилося в Україні.

Дійство пройде за адресою: м. Київ вул.Володимирська 45-А

Реклама:

Головне сьогодні