Проект Олега Чорного та Геннадія Хмарука в Національному художньому музеї

Проект "Крик" дозволяє показати певний зріз відео-арту, - мистецтва, що в Україні досі не комерціалізувалося, та майже не відоме широкому глядачеві, при тому, що інтерес до нього постійно зростає.

У даному випадку відео-арт цікавий не тільки як факт звернення художників до медіа, до відео-засобів в створенні образів, а як новий погляд на традиційні форми мистецтва - адже для експонування відібрані ті роботи, що пов'язані з образотворчим мистецтвом та класичною музикою (що зазвичай асоціюється з музейним середовищем як носієм усталених цінностей). В основі їх - актуальне поєднання аудіо- та відеоматеріалів.

"Кінематографічний" підхід до експонування головного твору "Крик" (2007) в окремому залі у вигляді проекції на стіну покликаний виділити саме цей відео-арт як головний на виставці і тісно пов'язаний з музейним простором. Таким чином акцентується прим'єрний показ цього відео.

Крім "Крику", на виставці будуть представлені "Малевич" (1998 - 2002), "Болеро" (2001), "Фон 3" (2002), "Телескоп" (2002), "Карооке" (2005).

Виставка дозволить досить повно познайомитися з творчістю знаних представників сучасного мистецтва, учасників мистецьких проектів та міжнародних виставок.

ВІДЕО ДНЯ

Олег Чорний (1963 р. н.) зняв низку художніх короткометражних стрічок, документальних, екологічних та презентаційних фільмів, музичних відеокліпів. Член Спілки кінематографістів України. Зняті ним короткометражні художні та документальні стрічки неодноразово брали участь у різноманітних фестивалях в Україні та за її межами.

Геннадій Хмарук (1972 р. н.) працював монтажером та режисером на різних недержавних телекомпаніях та відеостудіях. Також працює як VJ та дизайнер комп'ютерної графіки.

У 1996 році Олег Чорний та Геннадій Хмарук заснували недержавне творче об'єднання "SAMPLED PICTURES". Роботи, створені "SAMPLED PICTURES" неодноразово демонструвались на різноманітних фестивалях, виставках та арт-форумах, клубних показах.

Створили низку відеокліпів на композиції українського колективу ФОА-ХОКА та відеосупровід для концертної програми "We are not in the fog"("Ми не в тумані"), що з нею ФОА-ХОКА брала участь у різних вітчизняних та європейських музичних фестивалях та концертних турах, серед яких "Гоголь-фест" (2008), "Medusa open air festival" у Польщі (2003) та ін.

Також "SAMPLED PICTURES" змонтували презентаційний відеоролик для української програми на Венеційському Бієнале 2005 (експозиція художника Миколи Бабака); створювали відео для акції відкриття року України у Польщі (Варшавський оперний театр, квітень 2005) у співпраці із режисером Д. Богомазовим та художником О. Другановим; також 2007 року здійснили відеооформлення вистави "Жінка з минулого" (театр "Вільна сцена", режисер Д. Богомазов), нагорода "Київська Пектораль" 2008 року у номінаціях "За кращу камерну виставу" та "За кращу режисуру" та інші роботи.

13.05-24.05.2009

Відкриття виставки 13.05.2009 (середа) о 18.00

На вернісажі гості музею матимуть чудову можливість насолодитися віртуозною грою Олександра Кохановського.

Куратор - Оксана Баршинова.

Реклама:

Головне сьогодні