Лекція: "Від комунального до спільного"
Незалежна перформанс-група TanzLaboratorium ініціювала для не байдужих до майбутнього української культури мистецько-освітній проект "Перформативність", у рамках якого протягом двох тижнів відбуватимуться лекції, дискусії, воркшопи, лабораторії та, звісно, перформанси. Це – перший крок у створенні тривалої альтернативної платформи мистецької освіти в Україні, що може розширюватися, змінювати форму та локацію у залежності від потреб мистецької спільноти і суспільного контексту.
Зокрема, відвідайте лекцію "Від комунального до спільного", присвячену російському мистецтву 1980-2000-х років. Лектор Віктор Мізіано намагатиметься представити категорії – дисциплінарне, комунальне, перформативне та спільне – як ключові для московського мистецтва, починаючи з т. зв. концептуального кола до наших днів. Автор спробує показати, як ці категорії були зв’язані між собою, задаючи структуру індивідуальної та колективної поетики, як вони функціонували та еволюціонували.
Перформативність є однією з провідних тенденцій у сучасному мистецтві. У контексті цього проекту перформативність є специфічною якістю мистецькoї активності, що тематизує темпоральність та досліджує процес трансформації ідей/концепцій в дії. Спільний досвід перформативності пропонується усім учасникам проекту як відмінний від звичних форм комунікації і як провокація до cуспільно-мистецької дискусії про необхідність створення альтернативних структур мистецької освіти. Проект спрямований на розвиток сучасного українського перформативного мистецтва.
В Україні спостерігається криза культурної перспективи. Рівень розвитку сучасного мистецтва, художньої освіти тощо відображає цю ситуацію. За наявності мистецької продукції відсутність рефлексії не дає можливості існувати інновативній культурі. Розподіл мистецтва на жанри з радянських часів залишається незмінним. Сучасне мистецтво як явище, що поширюється поза жанрові, дисциплінарні, медійні межі та має за необхідне аналізувати себе або умови свого існування, здатне впливати на розвиток когнитивних технологій.
Щоб узяти участь у заходах проекту, потрібно надіслати листа на [email protected], у якому вказати наступне:
- ім’я, прізвище та місце проживання;
- вік;
- освіта, професійний досвід;
- назва заходів (лекції, дискусії, воркшопи, лабораторії, перформанси), у яких бажаєте взяти участь. Для участі у Лабораторіях сформулюйте концепцію (лист-мотивацію) вашого бажання взяти участь у цьому заході.
Вартість участі у всіх заходах проекту визначається індивідуально.
Місце:
Національний художній музей України
Лектори:
Мізіано Віктор
Вартість:
Безкоштовно