Дискусія: "20 років незалежності України: що далі?"

Представництво Фонду ім. Гайнріха Бьолля в Україні та Goethe-Institut запрошують вас узяти участь у дискусії "20 років незалежності України: що далі?".

20 років минуло з дня проголошення незалежності України. З того часу багато чого змінилося: незалежність України визнали у світі; Україна заснувала власні Збройні сили та ввела національну валюту; виросло ціле покоління народжених у незалежній Україні громадян, ми здобули низку важливих, характерних для демократичної, самостійної та суверенної держави атрибутів. Єдиною незмінною константою, яка переслідує нашу державу крізь роки є те, що Україна, як і в серпні 1991 року, перебуває у стані невизначеності – невизначеності світоглядної, економічної, політичної, соціальної, історичної. Зусиллями державних очільників різного ґатунку, економічної та інтелектуальної еліти свято незалежності для багатьох громадян стає щорічним символом нездійснених мрій, розвіяних ілюзій, втрачених можливостей, колосального, але так і не використаного потенціалу.

Що ж насправді відбулося 24 серпня 1991 року: відродження української державності чи ребрендінг старої УРСР? Чому Україна, багата на людські і природні ресурси країна, очолює список аутсайдерів серед країн постсоціалістичного табору за показниками соціально-економічного розвитку? Що потрібно робити інтелектуалам, митцям, громадським активістам для того, щоб Україна нарешті відбулась як країна, яка забезпечує гідне життя своїм громадянам? Як могла б виглядати Україна, виходячи з умов перших років незалежності? Що цьому заважало? Чому жодний з принаймні трьох офіційно відомих проектів стратегії розвитку України, які розроблялися різноманітними інституціями з 2008 по 2011 роки, не став офіційним планом розвитку України на довгострокову стратегічну перспективу? Якою буде Україна на свій 40-річний ювілей? Чи існують загрози незалежності та суверенітету України у майбутньому з огляду на сучасні тенденції розвитку держав у глобальному світі? На ці та багато інших питань ви будете дискутувати з експертами та гостями.

Організатори звертаються до вас із проханням попередньо підтвердити участь до 5 вересня 2011 за електронною адресою [email protected]. Телефон для довідок: +380 (44) 390 70 78.

Місце:
Ґете-Інститут

РЕКЛАМА:

Лектори:
Ірванець Олександр,Доній Олесь,Савін Кирило,Чорновіл Тарас,Багаліантц Вера,Фесенко Володимир,Беліцер Наталя,Кошкіна Соня

Вартість:
Безкоштовно

Реклама:

Головне сьогодні