Голландські музиканти з синдромом Дауна зіграють концерт у києві

Наприкінці місяця, 29 січня у Києві на сцені МЦКМ "Жовтневий палац" виступить оркестр Jostiband Orchestra (Йостібенд Оркестр) з Цваммердама (Нідерланди). Особливістю колективу є те, що в ньому грають "незвичайні" музиканти — люди з синдромом Дауна та з порушенням розумового розвитку. Це найбільший у світі оркестр такого формату. Всього в ньому грає 170 осіб, до Києва ж приїде склад з 35 музикантів, серед них шестеро з синдромом Дауна.

Організатором благодійного концерту виступає ВБО "Даун Синдром" спільно з Посольством Королівства Нідерландів в Україні. Захід пройде за підтримки соціально відповідальних голландських компаній та Сергія Тігіпко. Мета концерту — продемонструвати українцям можливості людей із синдромом Дауна та іншими розумовими розладами, сформувати терпимість і толерантність у суспільстві до таких людей і їх потреб. Кошти, що будуть зібрані при розповсюдженні квитків підуть на потреби українських дітей із синдромом Дауна, зокрема на програми раннього розвитку та навчання.

"Нажаль, сьогодні більшість батьків відмовляються від новонароджених дітей з синдромом Дауна, і такі діти в більшості випадків ростуть у спеціальних закритих установах. Малюки, які виховуються в сім'ях, мають дуже обмежені можливості, щоб жити в суспільстві і стати його частиною. Тому дуже важливо надихнути і вселити віру в своїх особливих дітей у серця українських мам і тат, а також звернути увагу уряду на проблему раннього розвитку, навчання та соціальної адаптації людей з генетичною аномалією — синдромом Дауна. Виступ цієї групи музичних ентузіастів покликаний створити "вибух" в українському суспільстві і стати темою для серйозного обговорення між представниками уряду, фахівцями та батьками, в сім’ях яких виховуються люди з синдром Дауна", — впевнений співорганізатор заходу президент батьківської організації ВБО "Даун Синдром" Сергій Кур’янов.

Музиканти вже побували в різних куточках світу, де їх завжди дуже тепло приймають і публіка, як правило, стоячи аплодує таланту цих особливих артистів. Як розповідає диригент Jostiband Orchestra Ліан Вербург, головний секрет у роботі з людьми з особливими потребами — це терпіння і ясність інструкцій, пояснень. "Вони приголомшливо талановиті! Коли працюєш з ними, варто бачити тільки їх здатності і не помічати їх розумових недоліків. Коли вони вас не розуміють, ви повинні кілька разів, як можна простіше й чіткіше переформулювати і пояснити, що ви хочете, і результат не змусить себе чекати", — пояснює диригент, що працює з особливими музикантами вже 30 років.

В необхідності голландського досвіду роботи з людьми з обмеженими можливостями бачить потребу і Посол Королівства Нідерландів пан Пітер Ян Волтерс: "Я радію з того, що завдяки підтримці голландських компаній, що працюють в Україні і також голландського телебачення до України приїздить Оркестр Jostiband. Цей приїзд також пов’язаний з багаторічною діяльністю Програми Матра в Україні. Завдяки Програмі Матра ми змогли надати підтримку багатьом громадським організаціям, таким як ВБО "ДаунСиндром", — що працюють не тільки у сфері прав та життєвих стандартів дітей з різними вадами, але й у царині освіти, прав людини та верховенства закону в цілому. Я маю надію, що голландські експертні знання та підтримка у цих сферах була і є сприятливою в роботі наших українських партнерів — громадських організацій, відповідних міністерств та відомств".

Цікаво, що в роботі оркестр Jostiband використовує систему нотного запису на основі кольорів. Кожна нота, кожен тон, півтон, ритм і темп позначається своїм забарвленням. На інструменті також є свої кольорові стікери. Зіставляючи ці барви можна грати.

Квитки на благодійний концерт можна замовити, звернувшись за тел.: (044) 592 2992

Оркестр "Jostiband" з Цваммердама (Нідерланди) є найбільшим у світі музичним колективом, в якому грають люди з порушенням розумового розвитку. За роки довгого існування, більше 40 років, у Нідерландах група придбала стійку зростаючу популярність. З 1966 року виступи оркестру стали популярними в концертних залах і в телевізійних програмах, не тільки в Нідерландах, але й у Франції, Німеччині, Швейцарії та Канади. 180 музикантів з порушенням розумового розвитку грають сьогодні в "Jostiband" оркестрі на 70 видах різноманітних музичних інструментів. Диригентом оркестру є пані Ліян Вербург. Мета оркестру полягає в наданні людям з порушенням розумового розвитку можливості працювати справжніми музикантами і розширити сферу своїх музичних захоплень.

Реклама:

Головне сьогодні