Презентація книжки Наталі Яковенко "Дзеркала ідентичності. Дослідження з історії уявлень та ідей в Україні XVI–XVIII ст."

Книгарня "Є" та видавництво Laurus запрошують на презентацію книжки Наталії Яковенко "Дзеркала ідентичності. Дослідження з історії уявлень та ідей в Україні XVI – початку XVIII століття", яка відбудеться 7 лютого.

До нової книжки чільного українського історика, професора Києво-Могилянської академії Наталі Яковенко ввійшли вибрані статті про формування ідентичностей, особливості світосприйняття, концепції "правильної" влади і шляхетського обов’язку в ранньомодерній Україні.

"Кожна людина має характерні індикатори "членства в групі". Ці індикатори надзвичайно мінливі і ніколи не бувають остаточними й непорушними. На них впливають множинні персональні ідентичності, обумовлені зв’язками індивіда з соціальним, фаховим чи локальним середовищем, освітою, походженням, статтю тощо. Причому ієрархія цих ідентичностей так само мінлива, як і життєві колізії, в які потрапляє людина. Колективна ідентичність химерно і безмежно варіативно переплітається з ідентичністю персонального чи групового типу. В результаті свідомість людини постає як складний пасьянс, рівняння, перевантажене різного роду невідомими і змінними. Історикові тяжко дати раду з цим калейдоскопом ідентичностей, адже, на відміну від соціолога, він не може запропонувати своїм піддослідним анкету з питаннями. Ми приречені вести діалог лише з текстом джерела, який, крім зрозумілої неповноти, ще й обтяжений умовностями писемної та освітньої комунікації".
Наталя Яковенко

Наталя Яковенко — професор кафедри історії Києво-Могилянської академії, головний редактор часописів "Український гуманітарний огляд" та "Київська Академія". Авторка численних статей і книжок, зокрема "Українська шляхта з кінця ХІV до середини XVII століття" (1993, 2008); "Паралельний світ. Дослідження з історії уявлень та ідей в Україні XVI–XVII століття" (2002; польський переклад — 2010); "Нарис історії середньовічної та ранньомодерної України" (1998, 2005, 2006, 2009; польський переклад — 2011, російський — 2012); "Вступ до історії" (2007).

Досліджує соціокультурну історію України XVI–XVII століття, серед іншого політичні, просторові й ціннісні уявлення її жителів, їхні життєві стратегії, релігійну свідомість і творчу адаптацію західних взірців шкільництва та письменства до українських реалій.

Модерує Олексій Толочко.

Місце:
Книгарня "Є" на "Золотих воротах"

Лектори:
Толочко Олексій

Вартість:
Безкоштовно

Реклама:

Головне сьогодні