XI Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA

З 21 до 28 березня e Києві пройде XI Міжнародний фестиваль документального кіно
про права людини Docudays UA. Найкращі документальні фільми світу покажуть на фестивальних майданчиках – у Будинку кіно, кінотеатрі "Кінопанорама" та кінотеатрі "Київ".

Цього року Docudays UA відмовився від фільму-відкриття, натомість фестиваль звернувся до режисерів, що знімали український протест, і попросив надати їхні найкращі кадри. Епізоди майбутніх фільмів про Євромайдан склалися у калейдоскоп революції, що не потребує коментарів. Відкриватиме фестиваль хроніка українського протесту:
"Євромайдан. Чорновий монтаж".

Ведучі церемонії відкриття – відомі журналісти Наталя Гуменюк та Андрій Сайчук.
Цьогоріч на церемонії відкриття виступатиме особливий гість – актриса, співачка Мар’яна Садовська, що приїде з Кельна cпеціально на запрошення Docudays UA.

Тема XI Docudays UA – "Ідеорупція". Це – корупція, що давно набула ознак ідеології, яка з роками стійко закріпилась в українській ментальності.

Вхід на всі кінопокази у Будинку кіно, кінотеатрі "Кінопанорама" та кінотеатрі "Київ" – безкоштовний.

Фестиваль традиційно представить конкурсну та позаконкурсну програми. Конкурс проходить у трьох напрямках – DOCU/ЖИТТЯ, DOCU/ПРАВО, DOCU/КОРОТКО, кожен із яких оцінює окреме журі. Також свого фаворита обирає студентське журі та глядачі. Позаконкурсна програма цього року об’єднує фільми-лауреати світових кінофестивалів, фільми про мирні протести, підбірки кращих фільмів та багато іншого.

РЕКЛАМА:

Після показів фільмів програми "Ідеорупція" відбудуться обговорення за участі експертів та глядачів. Також відбудеться панельна дискусія "Адвокати Майдану: про що не писали ЗМІ" та дискусія "Процедура та критерії люстрації в Україні", за участі голови Люстраційного комітету України Єгора Соболєва.

Міжнародна конференція "Документальні фільми як інструмент медіа-просвіти з прав людини". На конференції мова йтиме про створення мережі постійно діючих коноклубів Docudays UA в школах, універсітетах, бібліотеках, колоніях і навчальних закладах пенітенціарної системи. А також про створення Онлайн центру медіа-просвіти з прав людини Docudays UА як найсучаснішого інструменту формування правової свідомості в молодіжному середовищі. У конференції візьмуть участь, окрім українських фахівців з медіа-просвіти, представники фестивалів "One world" (Чехія), "WATCH DOCS" (Польща), "Флаертіна" (Росія).

Цьогоріч фестиваль презентує одразу два фотопроекти:
- фотовиставку "Обличчя Майдану" Ігоря Гайдая у галереї "Камера" (22–28 березня);
- фотовиставку "Фото 51: Чи прописана корупція в ДНК Росії?" Міхаіла Фрідмана у київському Будинку кіно (22–28 березня).

Цьогоріч у малій залі кінотеатру "Кінопанорама" о 12 і 14 год відбуватимуться майстер-класи відомих режисерів-документалістів, продюсерів і кінокритиків:
- Ілона Бічевська "Від ідеї до міжнародного екрана: чи легко бути першим міжнародним продюсером?",
- Міхаіл Фрідман "Аналітична фотожурналістика",
- Андрій Загданський "Внутрішній фільм режисера",
- Дмитро Тяжлов "ІндіЛаб 2013: досвід практичного майстер-класу з документального кіно",
- Ігор Гайдай "Авторські проекти у фотографії",
- Сімона Бауманн "Продюсування політичних фільмів",
- Олександр Течинський, Олексій Солодунов та Дмитро Стоїков "Документалістика ближнього бою",
- Кріс Макдоналд "Як побудувати успішну фестивальну стратегію для просування фільму",
- Макс Афанасьєв та Олександр Юдін "Рідке телебачення",
- Боріс Мітіч "Вся індустрія документального кіно в 5 картинках",
- Улдіс Секуліс "Креативне кіно в рамках ТБ",
- Мачєй Кузємський "Роль мандрів у документальному кіно",
- Надія Парфан та Ілля Гладштейн "Чорнобиль в кіно: від хроніки катастрофи до дітей-мутантів".

Місце:
Будинок кіно

Лектори:
Без лектора

Вартість:
Безкоштовно

Реклама:

Головне сьогодні