Відкрита розмова "Свобода – це…"
CSM спільно з ініціативою Музей Свободи/Музей Майдану та Національним художнім музеєм України запрошує на відкриту розмову "Свобода – це…".
12 листопада, середа, 16:00 (Національний художній музей України)
Під час революції серед інших креативних плакатів можна було помітити одне скромне твердження: "Свобода – це не партія". Усім було зрозуміло, що свобода – це щось більше, але саме означення свободи на той час відбувалося через протиставлення.
Свобода в культурній площині зазвичай асоціюється з індивідуалізмом, із позицією самотнього художника/автора, що протистоїть системі. Разом із тим українці отримали досвід того, як можна здобувати свободу через об’єднання у спільноти.
У цьому балансі між екзистенційним і колективним сьогодні й перебувають люди культури. Висока ціна цієї свободи не дає забути про те, наскільки відповідальним має бути кожен текст чи проект. Це, з одного боку, відкриває простір для художнього висловлювання, з іншого – обмежує його. Якщо говорити про державні культурні інституції, то все набагато складніше, адже йдеться не лише про вибір творчих і кураторських стратегій, але й про підпорядкування державній політиці.
Якими смислами ми змогли наповнити поняття свободи за рік, що минає? Мовчання і відмова від втілення актуальних тем – це свобода чи поразка? Внутрішній опір інформаційним потокам – це ескапізм чи вольова позиція автора? На ці питання спробують відповісти художник Влодко Кауфман, письменник і перекладач Андрій Бондар, філософ Володимир Єрмоленко, заступниця директора з виставкової діяльності Національного художнього музею України Юлія Ваганова та випускова редакторка журналу Korydor Віра Балдинюк.
Розмова відбудеться у діалозі з проектом Музею Свободи/Музею Майдану і розпочне дискусійну складову проекту CSM "Культура. Завтра".
Проект "Культура. Завтра" покликаний публічно обговорювати дражливі теми й спільно працювати над стратегіями розвитку культури. Його мета – запозиціонувати культуру як один із найголовніших інструментів для вирішення болючих і конфліктних питань, які виникли в суспільстві в результаті революційно-воєнних подій 2013-2014 років. Дискусії, лекції та круглі столи відбуватимуться двічі на місяць за участі культурних менеджерів, митців, журналістів і філософів з України, Білорусі, Туреччини, Грузії, Сербії та інших країн.