Лекція Ганса Ульріха Ґумбрехта
Останні роки породили величезну кількість подій та ситуацій, які змушують говорити про те, що ми дійшли до "точки зникнення історії", а, отже, і до "кінця політики". Ці припущення часто вважають надто песимістичними, а отже, позбавленими цінності, навіть шкідливими. Всупереч такій критиці, Ганс Ульріх Ґумбрехт все ж спробує підтвердити та пояснити їх.
На його думку, для того, щоб зрозуміти сьогоднішнє занепокоєння "кінцем", слід передусім звернутися до історії самого поняття "історії" та пов’язаного з ним способу мислення. У своїй лекції Ґумбрехт представить новий підхід до розуміння сучасності, що виходить за рамки традиційних історичних наративів, та дозволяє уявити постісторичні та постполітичні вирішення проблем, які давно нас турбують.
Ганс Ульріх Ґумбрехт – американський філософ, історик культури та теоретик літератури, професор Стенфордського університету. Відомий як автор книжок "1926 року", "Виробництво присутності: Чого не може передати значення", а також численних текстів на тему західної філософської традиції та практики гуманітарного знання.
Займається дослідженням медіа та масової культури, проблемами естетики та епістемології повсякденного життя, історією європейських літератур. Його книга "Похвала спортивній красі" видана українською мовою.
Робоча мова – англійська
Вхід вільний
Київ, вул. Глибочицька, 44, 2 поверх