Лекція Ігоря Тищенка «Пострадянська трансформація "ідеального житлового масиву"»

Центр візуальної культури та «Політична критика» запрошують на лекцію дослідника міста Ігоря Тищенка, що відбудеться у середу, 18 лютого, о 19:00.

В своїй лекції Ігор розповість про один з ключових об'єктів на виставці«Надбудова» – проект житлового масиву Виноградар. Незавершений культурний центр Виноградаря і досі вражає мешканців району своїми розмірами і нетиповими формами. Проектуючи масив на початку 1970-х, архітектор Едуард Більський розумів своє завдання як організацію естетично повноцінного житлового середовища в умовах типового житла. Створюючи штучний,«соціалістичний» житловий ландшафт на колишніх сільськогосподарських землях, поглинутих містом, він керувався ідеєю паралельного існування людини і природи (як гуманістичної опозиції панівній зі сталінських часів ідеології«підкорення»). Для цього архітектор застосовував всі можливі (ідеологічні й архітектурні) на той час засоби збереження існуючого рельєфу і флори. Зокрема, неочевидні чергування архітектурних об'ємів, активну роботу з перспективою на рівні пішохода, колористичні вирішення фасадів, авторські споруди і скульптурну пластику. Чи вдалося зробити з Виноградаря ідеальний житловий масив? Адже його ядро – величезна алея з культурним центром – так і залишилось незавершеним, хоча будівництво району розпочалось ще в 1974-му; так само не було створено рекреаційну зону біля Синього озера. До того ж, одна важлива складова будь-якого ідеального міста так і не була врахована на Виноградарі. Як саме естетично повноцінне житлове середовище змінилось за чверть століття стрімких міських трансформацій і, найголовніше, як змінились повсякденні практики його мешканців – про це говоритимуть на лекції.

ВІДЕО ДНЯ

Ігор Тищенко – дослідник міста, аспірант НаУКМА (кафедра культурології). Працює у Центрі дослідження суспільства. Займається вивченням урбанізаційних процесів і повсякденних практик у пострадянських містах, історією радянської архітектури, моніторингом містобудівної політики в Україні. Наукові зацікавлення – антропологія міста, міська повсякденність і місцеві спільноти, радянський кінематограф, історія радянської архітектури і містобудування.

Вхід вільний.

Місце: Центр візуальної культури (вул. Глибочицька, 44), Лектори: Тищенко Ігор, Безкоштовно, Організатори: Центр візуальної культури , Журнал «Політична критика»

Реклама:

Головне сьогодні