Три історії про мозок від лекторію Brainy: дослідження мозку; мозок і стать; нейроінтерфейси

Щорічно вже протягом 20 років у третій тиждень березня розпочинається всесвітня кампанія «Тиждень пізнання мозку» (Brain Awareness Week), націлена на популяризацію найактуальніших питань в галузі нейронаук. У цей тиждень вчені-нейробіологи проводять лекції, семінари та конкурси для дітей, організовують дні відкритих дверей в лабораторіях та масштабні заходи для всіх бажаючих приєднатись до святкування «Тижня пізнання мозку». Лекторій з нейронаук Brainy також долучається до ініціативи й запрошує 21 березня о 19:00 послухати три захоплюючі історії про мозок.

Кожна з трьох міні-лекцій триватиме 30-40 хвилин та передбачатиме додатковий час на сесію запитань і відповідей.

Історія перша «Що таке Тиждень мозку, навіщо він потрібен та що нам говорять про мозок його останні дослідження?»

Лектор: Андрій Чернінськийкандидат біологічних наук, старший науковий співробітник Інституту фізіології ім. О.О.Богомольця. Розповість про історію Тижня мозку, які події проходять у світі та в Україні, як українські школярі знаються в нейронауці, які головні тенденції сучасної науки про мозок та які прориви зроблені останніми роками.

Історія друга «Мозок і стать: психофізіологічні особливості статі»

Лектор: Микола Макарчукдоктор біологічних наук, професор. Життєвий досвід кожного із нас дає нам підстави стверджувати, що поведінка чоловіків і жінок за одних і тих же обставин може суттєво відрізнятись. Та чи відрізняється будова чоловічого мозку від жіночого? Як сприймають та оброблюють інформацію чоловіки і жінки? Чи дійсно жінки емоційніші за чоловіків? Чий мозок є більш досконалим ? Ці та інші питання розкриє наш другий спікер.

Iсторія третя «Brain-computer interfaces. Нейротехнології майбутнього»

Лектор: Денис Полтавець – лікар-психіатр, співзасновник компаній MindHack.me і Augmented Self Lab, який більше трьох років працює у сфері BCI-технологій. Поєднання досягнень нейронаук та інформаційних технологій відкриває нові горизонти можливостей. Brain-computer interfaces (BCI / нейрокомпьютерний інтерфейс) – система, яка дозволила досягти значних успіхів у сфері біомоніторингу, протезування та створює великі перспективи розвитку інноваційних технологій.

Що таке нейрокомпьютерний інтерфейс?

Які перспективи розвитку та застосування цієї технології?

Чи можемо ми навчитись керувати навколишнім світом силою думки?

Про все це говоритимуть з третім спікером, а після його виступити ви зможете самостійно протестувати деякі пристрої.

Вартість участі: 150 грн (умови Простору включені). Для студентів: 100 грн (попередня реєстрація обов’язкова, оплата на місці після пред’явлення студентського квитка).

Зареєструватись та/або придбати квиток можна за посиланням.

Матеріал розміщено на правах реклами

Місце: Креативний простір «Часопис» (вул. Льва Толстого, 3), Вартість: 150 грн, Організатори: Креативний простір «Часопис»

Реклама:

Головне сьогодні