Виставка «Суспільна угода»

30 червня о 18:00 в Ізоляції розпочинається проект «Суспільна угода». Проект складається з виставки, на якій буде представлено роботи одинадцяти митців із десяти країн світу, публічної програми та тимчасової художньої інтервенції Синтії Ґутьєррес «Населяючи Тіні» на місці поваленого пам’ятника Леніну на бульварі Тараса Шевченка у Києві.

Проект «Суспільна угода» є спробою створення дискусійного простору між мистецькою спільнотою, суспільством та владою для обговорення статусу та функціювання пам’ятних об’єктів у міському середовищі на прикладі пам'ятника Леніну в Києві. Саме повалення пам'ятника Леніну в Києві у грудні 2013 року спричинило Ленінопад по всій країні і стало символом процесу декомунізації, з приводу якого в українському суспільстві й надалі точиться полеміка.

Так звані пам'ятні об'єкти (commemorative objects) будувалися в громадських місцях протягом століть, щоб нагадувати суспільству і майбутнім поколінням про героїв, здобутки та перемоги минулого. Зазвичай використовувались довговічні матеріали, такі як камінь, мармур або бронза, щоб підкреслити вічну природу того чи іншого історичного діяча або здобутку. Однак у сучасному світі оформлення публічного простору все менше тяжіє до монументалізму, а загальна тенденція дигіталізації змінює функції пам'яті. Змінюється спосіб, у який людство архівує та передає спогади, отже як наслідок на зміну мармуру приходять ефемерні та функціональніші форми пам'яті.

Виставка пропонує ознайомитися з різними прикладами переосмислення, інструменталізації та маніпулювання пам'ятними об'єктами, через які формується наше сприйняття колективної історії. Представлені роботи звертаються до контроверсійних монументів у рамках різних дискурсів – пострадянського (Красимір Терзієв, Арсеній Жиляєв) та пост-холодновоєнного (Крістіна Бенжокі, Пілар Мата Дюпон) – і заохочують глядача до переосмислення власного досвіду.

У рамках публічної програми, що є невід’ємною частиною проекту, заплановано проведення перформансів, воркшопів, лекцій та публічних дискусій щодо тимчасової інсталяції та ролі пам’ятних об’єктів у публічному просторі з залученням громади, активістів, представників місцевого врядування. Детальну програму буде оголошено на офіційному сайті Ізоляції.

Кураторка:Катерина Філюк.

Митці: Артуро Ернандес Алькасар (Мексика), Крістіна Бенжокі (Нідерланди/Сербія/Словенія), Лучезар Бояджиєв (Болгарія), Синтія Ґутьєррес (Мексика), Пілар Мата Дюпон (Австралія), Арсєній Жиляєв (Росія), Жанна Кадирова (Україна), Пілар Кінтерос (Колумбія), Ґай Кьоніґштайн (Ізраїль), Красимір Терзієв (Болгарія), Кристіан Янковський (Німеччина).

Подія на Facebook.

Місце: Ізоляція. Платформа культурних ініціатив (вул. Набережно-Лугова, 8), Безкоштовно, Організатори: Фонд «Ізоляція. Платформа культурних ініціатив»

Реклама:

Головне сьогодні