Презентація книжки "Українські вісники"

Власне, книжка спочатку мала започаткувати своєрідну "Бібліотечку "Без цензури", але у зв'язку із закриттям газети видання переросло у книжку двох авторів (так склалося, що про українські постаті в газеті "Без цензури" писали переважно саме Наталка Позняк та Олександр Хоменко).

Книжка по-своєму унікальна, оскільки газетний есей - досить специфічний жанр: обсяг газетної шпальти досить обмежений, тому писати доводиться динамічно, вибираючи найцікавіші факти, ще не відомі великому загалу.

Автори книги не обмежувалися відомими дослідженнями, а особисто спілкувалися із героями своїх публікацій чи з людьми, які знали їх особисто, тому матеріали містятьт багато цікавих подробиць.

У книзі також багато фактів, не відомих широкому загалу (про те, що знаменитий розбійник Устим Кармелюк роздавав усі награбовані гроші до копійки, а на життя заробляв шевством; про те, що МДБ готував у 1945 році політичне знищення Максима Рильського; про мовчазну "розмову" Івана Миколайчука із Жаном-Полем Бельмондо; про те, як Раїса Кириченко, будучи уже відомою співачкою, продовжувала уві сні інстинктивно доїти корів тощо).

"Українські вісники" мають чотири розділи: "Народ шукає в геніях себе" (культурологія, фольклор, народне мистецтво), "Ще не було епохи для поетів, але були поети для епох" (знакові постаті української культури ХХ століття), "Є боротьба за долю України" (дисиденти та політики), "Гей, нові Колумби й Магеллани..." (постаті з українським корінням, що прославилися у світі).

ВІДЕО ДНЯ

Книга користується великою популярністю, особливо серед учителів та старшокласників (лише в одному райцентрі Дубровиця на Рівненщині за тиждень було продано більше 80-ти примірників книжки).

Незважаючи на те, що книжка потрапила на ринок лише два місяці тому, видавництво уже розглядає перспективу друкування додадкового накладу. "Українські вісники" були визнані однією із найцікавіших новинок на книжковому ринку листопада. Книжка - номінант рейтингу "Книжка року-2008".

Реклама:

Головне сьогодні