Мультимедійний художній проект "Мавка, або Ще не вмерла Україна"

В витончених та своєрідних за образністю пейзажах класика реалістичного живопису Олекси Захарчика Україна постає країною, що ніколи не зникала, крізь історію ніколи не була втрачена - краса її природи, сила, дух - завжди тут, навколо нас, в нас.

Символічні картини одного з найнесподіваніших представників молодої генерації міжнародного мистецтва в Україні Майкла Мерфенка намагаються зазирнути за межі реального, торкаються підсвідомого України, її міфу.

Музична інсталяція світового визнання маестро електронної музики Алли Загайкевич співає голосом Мавки, це спів душі України, в той час як відеоінсталяція Оксани Мерфенко, яку характеризує вміння вловити таїну метаморфози на території перетину пейзажу з людською присутністю, відкриє кожному вікно для індивідуальної медитації, рефлексії на тему свободи духу, що існує попри соціальний гротеск.

З каталогу проекту:

"Україною панує дух свободи - цим Україна відрізняється як від Росії, що потребує міцної влади, так і від Заходу, зведеного на правилах. Для обох енергія свободи є небезпечною та безвідповідальною, адже вона ірраціональна.

Національна ідея України - це ірраціональна, містична свобода. Ми можемо прагнути панування порядку, розуму і злагоди, проте раціональний шлях до них для України є несумісним з життям. Аби дійсно народитися з небуття, Україна як держава, як нація, має віднайти власний, усвідомлений шлях свободи.

Україна віднаходить свій шлях. Наче мавка вона проривається з потойбічного, з ідеального, у цей світ".

Проект проходитиме з 27 листопада по 24 грудня у галереї "Цех" (вул. Іллінська 16, Київ).

Реклама:

Головне сьогодні