Виставка українського художника Арсена Савадова "Blow-Up"

В рамках художнього простору РАС-UA 2 PinchukArtCentre представляє персональний проект українського художника Арсена Савадова. Виставка під назвою "Blow-Up".

Нова інсталяція Арсена Савадова, створена спеціально для PAC-UA 2, своєю назвою відсилає до фільму італійського режисера Мікеланджело Антоніоні "Blow-Up" ("Фотозбільшення") 1966 року. Світ Савадова представлений в PinchukArtCentre - це колаж фотографій зроблених у попередні роки, у тому числі "Книга мертвих", та нові полотна, в яких центральними темами виступають сексуальність та безперервний процес відкриття суті творчої свободи.

До проекту увійшло - у новій інтерпретації - десять відібраних фотографій Арсена Савадова з таких відомих циклів, як: "Ангели", "Книга мертвих", "Караїмський цвинтар", "Донбас-Шоколад", "Колективне червоне", "Кокто", "Марксизм де Сад", "Underground". Окрім того, спеціально для виставки в PinchukArtCentre художник створив дві живописні картини.

Дві дивні скульптури - морська зірка, яка підтримує дах, і ягня з довгою іконографічною історією - зроблені з фіолетового паперу і перегукуються з коротким епізодом з фільму "Blow Up". Папір тримає вкупі колаж Савадова як у прямому, так і в переносному значенні, посилаючись на глибоке прагнення до свободи через сексуальність і дисидентську поведінку.

Арсен Савадов: "Я сприймаю героїв моїх робіт як частину Одіссеї, де всі проекти об'єднані не абстрактним мистецтвом, але ідеєю людства. Це антропологія. Це Леві-Стросс. Мої герої переходять із проекту в проект, як у фільмі Фелліні "Солодке життя", де головний герой, Марчелло Мастроянні, не може знайти себе в цьому житті".

Проект PAC-UA призначений для демонстрації виключно нових робіт українських художників з метою дослідження актуальних мистецьких процесів, що відбуваються в Україні, та націлений на створення потужної і довгострокової співпраці арт-центру з українськими митцями. В рамках PAC-UA PinchukArtCentre презентуватиме динамічну та гнучку програму роботи з українськими художниками, виставки яких проходитимуть у спеціальному просторі на 5-му поверсі арт-центру протягом одного місяця кожна.

Виставка робіт Арсена Савадова працюватиме з 21 травня по 26 червня з 12:00 до 21:00 кожного дня, крім понеділка. Вхід вільний.

Реклама:

Головне сьогодні