Презентація книги Романа Кофмана "Пасторальна симфонія, або Як я жив за німців"

Видавництво "Дух і літера" запрошує на презентацю книги видатного диригента Романа Кофмана "Пасторальна симфонія, або Як я жив за німців". Презентація відбудеться в день народження Романа Кофмана, який цього року відзначає своє 75-ліття.

У цій книзі представлені дві автобіографічні повісті народного артиста України Романа Кофмана – диригента, письменника, скрипаля, поета, композитора, режисера і педагога. У повісті "Пасторальна симфонія, або Як я жив за німців" (2010) автор майстерно перемежовує розповідь про своє перебування на посаді головного диригента Боннського симфонічного оркестру та Боннської опери із трагічною історією єврейського симфонічного оркестру в німецькому концтаборі. У повісті "Поправка Ейнштейна, або Міркування та різні випадки із життя колишньої дитини Андрія Куніцина (із додатком деяких документів)" (1977) він згадує про своє дитинство та юність, розповідає одночасно про мир і війну. Таким чином, спогади поєднуються тут із вигадкою, співпереживання – з відстороненням, спостереження – з рефлексією, дар пам’яті – із силою слова, уможливлюючи зустріч минулого з теперішнім.

"Мене не залишає дивне передчуття. Кінчиками нервів, шкірою і ще чимось незнаним я відчуваю наближення нового життя. І навіть не нового, а просто життя – оскільки все, що сталося до миттєвостей, в які я пишу ці рядки, було ілюзією, міражем, етюдом, написаним невидимими фарбами. А життя справжнє, у плоті й гідності, ось-ось почнеться. Ну, може, не ось-ось, але невдовзі – і мені відкриється глибинний сенс усього сущого, стане зрозумілою мова природи, частиною котрої мені призначено бути зараз і завжди, і я збагну, нарешті, що означає нерозгадане слово "я". Почнеться просте і безхмарне життя, без скарг і погорди; не треба буде кривити душею і жадати безсмертя – воно розумітиметься саме собою. Зникнуть комплекси; так живуть діти, і так житиму я. Це передчуття оселилося в мені давно, і в очікуванні нового життя я квапився занотувати, наскільки вмію, все, що було. А можливо, і не було" (Роман Кофман).

Ккількість місць обмежена, тому запрошуємо всіх приходити завчасно! Упродовж презентації книгу можна буде придбати.

Місце:
Національна спілка композиторів України

Лектори:
Без лектора

Вартість:
Безкоштовно

Реклама:

Головне сьогодні