Арт-проект "Цай Гоцян – 1040 метрів під землею"

Арт-проект "Цай Гоцян - 1040 метрів під землею" відкривається виставкою в суботу, 27 серпня, і діятиме до неділі, 13 листопада 2011 р. в арт-центрі "ІЗОЛЯЦІЯ. Платформа Культурних Ініціатив" в Донецьку.

Це перша персональна виставка Цай Гоцяна в Україні, яка представить дві нові інсталяції художника, включно із новою серією порохових картин, створених на території "ІЗОЛЯЦІЇ" відповідно до специфіки та особливостей цієї місцевості.

Майстер діятиме в співпраці з місцевими художниками, шахтарями та волонтерами, створюючи порохові малюнки на полотні. Виробничий процес буде відкритим для публіки з 16-го по 21-е серпня. Глядачам надасться можливість побачити художника в процесі створення порохових картин.

Ідея виставки "Цай Гоцян - 1040 метрів під землею" народилася з вражень художника від відвідування вугільних і соляних шахт промислового Донбасу в травні 2011 р. Під час свого візиту Цай Гоцян спустився на 1040 метрів під землю і пройшов понад 1000 метрів підземним тунелем. Той самий шлях, який щодня долають шахтарі.

Після "подорожі до центру землі", художник здійснив підйом на терикон заввишки 50 метрів. Там йому відкрився захоплюючий вид міста - білий дим фабричних труб, блиск яскравого водоспаду розплавленої сталі в променях сонця, що заходить, і символи індустріального минулого.

ВІДЕО ДНЯ

Першою складовою виставки стане інсталяція порохових картин "Пам'ятники на плечах". Виставковий зал буде розділений на дві зони - вугільна і соляна насип, вздовж яких будуть встановлені 27 порохових портретів місцевих шахтарів. Картини будуть встановлені на рами. На таких рамах під час пропагандистських парадів китайські робітники носили портрети лідерів компартії, тримаючи їх на власних плечах. Звідси і бере свою назву інсталяція.

Картини будуть висвітлюватися шахтними ліхтарями, що звисають зі стелі як зірки.

Другий компонент виставки - інсталяція "Колискові". У тьмяному світлі заводського приміщення, зруйнованого пожежею, відвідувачі побачать дев'ять старих вагонеток вишикуються в лінію, повільно погойдуючись як колиски.

На запоні кожної "колиски" буде відео проекція - комуністичні пропагандистські фільми, документальні фільми, що віншують шахтарів, та художні фільми радянського періоду. На запони підвісять предмети, які збереглися з часів життя заводу: старі музичні інструменти з заводського клубу, крихітні шахові дошки з заводського дитсадка, старі роби працівників та їх інструменти, - все погойдується, ніби заколисувати дитину.

Про художника

Цай Гоцян народився в 1957 р. в Цюаньчжоу, провінція Фуцзянь, Китай. Вивчав сценічний дизайн в Шанхайській театральній академії. Під час перебування в Японії з 1986 по 1995 рр. він починає вивчати властивості пороху для своїх малюнків, що зрештою приводить його до масштабних експериментів із вибухами і до розробки його знакових порохових інсталяцій. Спираючись на східну філософію та соціальні проблеми сучасності, ці проекти мають на меті налагодження інформаційного обміну між глядачами з урахуванням місцевих особливостей культури та історії.

У 1999 р. Цай отримав Золотого Лева на 48-й Венеціанській бієнале, в 2007 р. - "The 7th Hiroshima Art Prize" і "The 20th Fukuoka Asian Culture Prize" в 2009 р. Під час літньої Олімпіади в Пекіні в 2008 р. Цай Гоцян був режисером візуальних і спец-ефектів на церемоніях відкриття і закриття Ігор. У 2008 році його ретроспектива стала головним героєм в Музеї Гуггенхайма в Нью-Йорку. Восени 2010 р. Цай створив "Одіссею" для Музею образотворчих мистецтв у Х'юстоні. Встановлена як одна з постійних частин проекту "Портал", вона на сьогоднішній день є і однією з найбільших його порохових картин. Нині художник живе і працює в Нью-Йорку.

Реклама:

Головне сьогодні