Лекція: "Давній Єгипет – дотягнутися до сонця"

Культурний Проект запрошує на третю лекцію курсу "Історія світового класичного мистецтва" на тему: "Давній Єгипет – дотягнутися до сонця", що відбудеться в суботу, 15 жовтня, о 13:00. Лектор – Ольга Лагутенко.

У сучасному світі й досі безліч яскравих стереотипів та візуальних образів навколо мистецтва Єгипту. Паломництво до пірамід, легенди про прокляття гробниць Тутанхамона, пошуки загублених скарбів фараонів… Проте культура стародавньої держави виходить за рамки звичайних сюжетів та захопливих історій: скульптури фараонів, декоративне оформлення посудин та тарілок, гармонійні архітектурні ансамблі міських будівель, складні плани розбудови, майстерно вписані у пустельний ландшафт гробниці та величні скульптури культових божеств свідчать про величний розвиток культури, вказують на товстий шар релігійних та соціальних зв’язків, що отримали відбиток у мистецтві.

У Каїрському музеї зберігається надзвичайна лупцева плита (кінця IV ст. тис. до н. е.), що ознаменовує перехід від додинастичного періоду до Древнього царства. Це знаменита заупокійна плита фараона Нармера, пам’ятка величезного значення в історії мистецтва, визнана ключовою для розуміння усієї подальшої художньої творчості Древнього Єгипта. Людина по-новому охоплює поглядом простір, все настирливіше прагне впорядкувати його сприйняття. Звідси у мистецтві – особливо раціональне, відповідне до геометрії розподілення площини, над якою працює художник, її доцільне, суворо логічне заповнення.

Перше відвідування лекції курсу є безкоштовним. Реєстрація – [email protected].

Місце:
Національний заповідник "Софія Київська"

Лектори:
Лагутенко Ольга

Вартість:
абонемент/150 грн.

Реклама:

Головне сьогодні