Українська правда

Публічна дискусія: "Лев Копелєв: чому історія навчила мене"

10 травня 2012, 17:30

Представництво Фонду ім. Гайнріха Бьолля в Україні, Харківська правозахисна група та Український центр Пен-клубу запрошують вас на презентацію книг Льва Копелєва "Мы жили в Москве", "Мы жили в Кельні", "Вера в слово" та публічну дискусію на тему "Лев Копелєв: чому історія навчила мене", що відбудутся з нагоди сторіччя цього українсько-російського письменника, германіста, правозахисника та громадського діяча.

Під час заходу українських читачів знайомитимуть із життям та творчістю українсько-російського письменника, германіста, правозахисника та громадського діяча Лєва Копелева. Ви говоритимете про уроки терпимості та правди Льва Копелєва; його ставлення до Голодомору 1932-1933 років в Україні, джерела вивчення історії правозахисного руху в Україні; доступ до архівних документів про політичні репресії в Україні, Росії та Польщі; феномен історичних фактів та історичної пам’яті.

Всі присутні зможуть долучитися до дискусії навколо питань:
- Історичні факти в публічному дискурсі: правда чи історичні міфи?
- Чи можлива єдина історична правда?
- Чому жертви політичних переслідувань мають право знати про те, як їх репресували?
- Чи можуть бути обмеження в доступі до документів про політичні репресії? Якщо так, то які?
- Який досвід Німеччини (НДР) та інших колишніх країн соціалістичного табору щодо доступу до архівів міг би бути корисним в Україні?
- Які здобутки розтаємничення і доступу до архівних документів в архівах СБ України?
- Чи має жертва політичних репресій мати право закрити доступ до архівних документів, де вона фігурує?
- Як забезпечити одночасно право доступу дослідників до архівних матеріалів і право фігурантів цих матеріалів на приватність? Де лежить межа між правом на приватність і правом суспільства знати правду про своє минуле?

Організатори звертаються до вас із проханням підтвердити свою участь до 9 травня електронною поштою andriy.makarenko@ua.boell.org.

Місце:
Київська торгово-промислова палата

Лектори:
Захаров Євген,Савін Кирило,Овсієнко Василь,Гнатюк Олександра,Матвійчук Олександра,Кузовкін Геннадій

Вартість:
Безкоштовно