IX Міжнародний фестиваль поезії "Київські Лаври"

За роки існування фестивалю в ньому взяли участь понад 400 поетів, літературних критиків, музикантів, культуртрегерів з України, Білорусі, Польщі, Росії, Грузії, США, Македонії, Казахстана, Франції та інших країн.

Цього року на "Київських Лаврах" у 27-ми проектах виступить більш ніж 100 поетів з країн близького та далекого зарубіжжя.

Тема цьогорічного фестивалю – "Соціальна поезія". Це й музично-поетичний марафон "Каменярі", в якому візьмуть участь Сергій Жадан та група "Собаки в космосі", білоруський поет Андрій Хаданович заспіває Леонарда Коена, Сержа Генсбура та Яцека Качмарського у власних перекладах, виступлять з віршами Юрій Винничук, Аркадій Штипель, Дмитро Лазуткін, Остап Сливинський та інші.

Крім того, темі фестивалю присвячені круглі столи "Як Євромайдан вплинув/вплине/впливатиме на сучасну українську літературу" і "Поет і громадянин: барикади чи вежа зі слонової кістки? Громадянська позиція літератора в скрутні часи", що організовані відомими журналістами, літературними критиками – Юрієм Володарським та Іриною Славінською. Серед спікерів круглих столів – письменник, телеведучий Юрій Макаров, літературний критик Сергій Костирко, поет і публіцист Олексій Цвєтков.

В проекті "Нью-Йорк – Україні" візьме участь делегація нью-йоркських поетів. Це Бахит Кенжеєв, Андрій Грицман, Анна Глазова, Хельга Ольшванг – постійні автори легендарного американського журналу "Інтерпоезія".

ВІДЕО ДНЯ

Прихильникам сучасної української поезії варто звернути увагу на такі проекти: "Ніжна сотня" – жіноча соціальна поезія, модератор Катерина Бабкіна, та "Соціально-поетична жерсть!" – за приз журналу "ШО" в безкомпромісній поетико-акустичній мелодекламації змагатимуться Максим Кабір, Артем Полежака, Євгенія Чуприна, Юрко Косьмина, модератор – президент "КБМ", поет, володар чорного поясу з кемпо (1 дан), майстер спорту з ушу-саньда, чемпіон України з козацького двобою, бронзовий призер Кубка світу з кикбоксингу та кикджитсу – Дмитро Лазуткін.

За підтримки Польського Інституту в Києві відбудеться вечір відомого польського поета Тадеуша Домбровського, а посольство Федеративної Республіки Німеччина представить проект "Свої", "чужі" та література" / "Простори" #7 "Транс". Читання перекладів та розмова про літературні громадянства".

Відкриття IX Міжнародного фестивалю поезії "Київські Лаври" відбудеться 15 травня о 18.30 у Великому залі Київського будинку вчителя (вул. Володимирська, 57, метро "Театральна", "Університет").

На всі заходи фестивалю вхід вільний.

Детальна програма фестивалю – на сайті журналу про сучасну культуру "ШО"

http://www.sho.kiev.ua/

Реклама:

Головне сьогодні