Проект "Опір матеріалів"

Граючись із понятійними антитезами сучасного мистецтва, утворюючи дихотомічні пари – м*яке і тверде, жертва і жертовність - група авторів обрала образ м’якої іграшки як символа вайлуватого, м’якого за характером українця, який довгі роки уособлював образ жертви, готової підкорятися насильству над собою,пасивно сприймаючи покарання.

Зміна, яка сталася з багатьма українцями за останній рік, полягає у розриві із комплексом жертви і екзістеніційним стрибком у стан спротиву і активної готовності самим давати собі раду. Проектом зроблена спроба дослідити, які особистості та духовні приховані чинники природи українця допомогли йому прийняти виклик часу і зробили можливим цей стрибок.

Отже попередня сторінка історії України перегорнута. Старі стереотипи вмирають. Ми є свідками народження свободолюбивої, відважної людини, що сама прагне бути творцем своєї долі.

Ідею проекту авторський колектив реалізує за допомогою сучасних мистецьких засобів. Відкриття проекту відбудеться о 18.00 18 вересня 2014 року в виставковій залі Інституту проблем сучасного мистецтва НАМУ (Київ, вул. Щорса 18-д).

Реклама:

Головне сьогодні