Лекція Александра Бікбова і презентація книги "Граматика порядку"

Центр візуальної культури запрошує на лекцію "Суспільна мобілізація і державний консерватизм" соціолога Александра Бікбова, а також на презентацію його книги "Граматика порядку". У своїх виступах Александр Бікбов проаналізує громадянські протести останніх років у Росії, беручи до уваги аналогічні події в Іспанії, Єгипті, США, Греції та Бразилії, а також представить нову дослідницьку дисципліну – історичну соціологію понять.

У п’ятницю, 24 жовтня о 18:30 за участі автора відбудеться презентація книги "Граматика порядку" (М., 2014). Ця книга – результат багаторічного дослідження радянського і російського суспільств, а також фундаментальний вступ до історичної соціології понять. Автор прояснює устрій російського суспільства останніх 20 років через соціальні взаємодії та боротьбу, що розгортаються навколо понять "середній клас", "демократія", "російська наука", "русская нация" тощо. Дослідження торкається також російських мітингів протесту, що розпочалися в 2011 році. Модераторка презентації – Леся Кульчинська.

В суботу, 25 жовтня о 18:30 Александр Бікбов прочитає лекцію "Суспільна мобілізація та державний консерватизм". Бікбов розглядає громадянські протести 2011 - 2013 років в контексті співвідношення насильства та ненасильницьких рухів: "Форми і політичні наслідки громадянського насильства, що поставили під питання державну монополію на насильство, на разі мало вивчені. Ще менш очевидним є зв’язок між структурою громадянського протесту та державним насильством, що здійснюється не лише у формі "антитерористичних" законів і поліцейського переслідування за активізм, але й у спонукальній формі умов праці, фінансування публічної сфери тощо. Якщо в Західній Європі чи Латинській Америці протести досить ясно артикулювали критику державного неолібералізму, то на пострадянському просторі цей зв’язок проглядається менш виразно. Однак, російський, а можливо, й український досвіди дають чимало приводів його виявити". Модератор дискусії – Василь Черепанин.

Александр Бікбов – соціолог-дослідник, редактор журналу "Логос", асоційований співробітник Центру Моріса Хальбвакса (Париж), заступник директора Центру сучасної філософії та соціальних наук Філософського факультету МГУ. Науковий координатор Незалежної дослідницької ініціативи ("НИИ митингов"), що займається дослідженням масових протестних рухів у Росії. Персональний сайт: http://a.bikbov.ru/

Центр візуальної культури (ЦВК) був заснований 2008 року з метою створення міждисциплінарного середовища для аналізу пострадянського становища України на перетині мистецтва, знання та політики. З того часу ЦВК провів понад 150 наукових та дискусійних заходів за участі українських та міжнародних науковців, а також близько 20 художніх виставок.

ВІДЕО ДНЯ

Центр візуальної культури (Київ, вул. Глибочицька, 44)

Вхід вільний

УВАГА! Кількість місць обмежена

Заходи відбудуться за підтримки: Krytyka Polityczna (Польща), Erste Foundation (Австрія), Фонд Рози Люксембург (Німеччина).

Контакти:

096 492 96 00 (Наталка Нешевець)

[email protected]

www.facebook.com/vcrc.org.ua

Реклама:

Головне сьогодні