Проект «Атмосфера Марко Вовчок»

У Києві стартує проект, присвячений Марко Вовчок. В рамках «Атмосфера Марко Вовчок» пройдуть конкурс на найкраще освідчення в коханні, зоряний фотопроект, у якому відомі українці перевтіляться в героїв казок письменниці, конкурс ілюстрацій до її творів, літературні вечори, вистава театру тіней за мотивами новели Марко Вовчок, а також історичний проект, покликаний розповісти про життя і творчість цієї непересічної жінки з невідомої сторони.

«Всі ми вчили Марко Вовчок в школі, читали «Інститутку» і «Марусю», – каже організатор проекту Катерина Старунська. – Але що ще ми знаємо про цю видатну жінку, красуню, якою захоплювалися чоловіки – від Тургенєва до Шевченка? Адже дуже небагато хто зробив стільки для української літератури, скільки зробила вона. Завдання проекту – розкрити Марко Вовчок з невідомого боку і, головне, зацікавити її історією молодь. Тому на виставці в «Атмосфері» готують не лише історичний стенд з маловідомими фактами про письменницю, але і квест по її біографії з призами та подарунками».

Квест буде побудований на чутках. Відомо, що письменниця була зовсім байдужа до пліток і ніколи не спростовувала навіть найбезглуздіші з них. Так що українцям запропонують відгадати, що з того, що говорили про Марко – правда, а що – вигадка.

Ще одне завдання, яке ставлять перед собою організатори, – підтримка молодих талантів. З цією метою проводиться конкурс ілюстрацій до творів Марка Вовчка. Роботи фіналістів, відібрані професійним журі, будуть представлені на виставці «Атмосфера Марко Вовчок», яка відкриється 26 лютого у виставковому просторі ТРЦ «Атмосфера» і буде безкоштовна для відвідування.

Унікальні історичні фотографії і рідкісні факти з біографії письменниці стали доступні організаторам завдяки спеціальному партнеру проекту – будинку-музею Марко Вовчок в російському Нальчику, де Вовчок провела останні роки життя.

«Біографія і творчість Марко Вовчок – зразок того, що немає обставин, які не можна подолати, – розповідає літературознавець, доктор філологічних наук, професор Національного університету «Києво-Могилянська академія» Віра Агєєва. – Вона постійно долала неймовірно складні перепони: від дитинства напівсироти до заборони друкуватися українською мовою. Тим не менш, це єдина письменниця середини ХІХ століття, яка змогла заробляти собі на життя і утримувати сина за допомогою пера. Своєю прозою Марко Вовчок вперше дала можливість почути голос жінок, жінок незалежних, жінок пристрасних, здатних наполягати на своєму, навіть якщо доводиться платити занадто дорогу ціну. Її канонічна особистість, її життя і творчість, безумовно, приклад для молодого покоління».

Місце: ТРЦ «Атмосфера» (Столичне шосе, 103), Безкоштовно

Реклама:

Головне сьогодні