Лекції про читання: Герта Мюллер

26 червня відбудеться остання у цьому сезоні лекція про читання, присвячена німецькомовній лауреатці Нобелівської премії 2009 року, народженій в Румунії, – Герті Мюллер.

Переживши диктатуру Чаушеску, Мюллер пише про муки совісті та необхідність свідчення, несвободу та тотальний страх, а головне – про пам’ять. Пам’ять, яка у творчості Мюллер – і сюжет, і троп, і головне виправдання, і мета цього «приреченого» заняття. Найперше, гоговорять про два центральні для розуміння письменниці тексти: роман «Серце-звір», де вона сперечається як з Паулем Целаном, так і з усією новою європейською літературою, та роман «Гойдалки дихання» – текст, що розгортається на похмурому фоні радянських трудових таборів Донбасу, де свого часу довелося побувати матері Мюллер. Неймовірно поетична проза, про яку необхідно говорити, й дуже незручні тексти, про які не можна не думати.

ВІДЕО ДНЯ

Лектор: Євген Стасіневич – літературознавець, докторант «Києво-Могилянської Академії», літературний оглядач INSIDER.

Вхід вільний. Обов'язкова онлайн реєстрація (якщо ви реєструвалися на попередню лекцію, повторно реєструватися не потрібно)

Місце: Арт-центр Closer (вул. Нижньоюрківська, 31), Лектори: Стасіневич Євген , Безкоштовно, Організатори: Літературна майстерня «Bartleby & company»

Реклама:

Головне сьогодні