Лекція-дискусія «Твоє місце в місті»

13 липня в рамках Четвергів CANactions, бельгійські та українські організації, що займаються урбанізмом та міським активізмом зберуться в Києві, щоб розповісти про свій досвід сквотингу, антисквотингу, тимчасової окупації закинутих будинків та їх перетворення у соціокультурні платформи. Разом із гостями лекції-дискусії учасники також поміркують про те, як простіше та доступніше реалізовувати та поширювати цю практику в Україні.

Головні гості події – організація Тустанд, яка займається відновленням закинутих (публічних) приміщень та територій за допомогою облаштування тимчасових і автономних культурних центрів. Участь місцевої громади у цьому процесі ревіталізації є ключовим для їхньої діяльності. Вони відомі у Брюсселі своїми численними проектами, найуспішнішими із яких були акції By Everybody For Everybody, в рамках яких вони запрошували містян окупувати порожні будинки (які до цього досліджували та прибирали) на один день, щоб влаштовувати у них культурно-мистецькі інтервенції, пікніки чи просто грати у бадмінтон. Іншим проектом Тустанду є Allei du Kaai на березі каналу в Брюсселі, яка із запустілих майстерень для човнів перетворилися у жвавий центр для активної молоді із усієї столиці.

Учасники:

Transformersss – міжнародний урбаністичний проект двох громадських організацій Культурний Діалог із м. Кременчук та Комуни (Communa ASBL) із м. Брюссель. Піврічний проект фокусується на трансформації занепалих публічних просторів, активізуючи їхні мистецькі та соціальні функції. Організаторки проекту працюють із радянською архітектурною спадщиною Кременчука, запрошуючи до проектів ревіталізації українських та міжнародних теоретиків урбанізму, культурних активістів та митців. Метою проекту є не тільки тимчасова культурна окупації занепалих просторів, але і перетворення їх на постійні відкриті майданчики для подальшого міського активізму.

Комуна – організація з Брюсселю, займається пошуком та облаштуванням порожніх або незайнятих будівель у столиці Бельгії, а також юридичним врегулюванням проектів тимчасової окупації та їхнім перетворенням у житлові, мистецькі чи екологічні центри. У списку окупацій Комуни 6-ти поверховий колишній офіс корпорації Western Union, будинок, де проживали монахині у найпрестижнішому районі Брюсселю, а також житловий будинок біля Королівського парку. Організація об'єднує мистецькі, інтелектуальні та активістські ініціативи та пропонує майданчик для багатьох заходів (дебатів, конференцій, концертів, виставок), щоб дати нове культурне життя цим просторам, сусідським громадам, а також надати простір для роботи митців та соціальних підприємців.

Empty Space – соціальний стартап, що базується на ідеї тимчасового використання порожніх просторів. Вони вже пройшли довгий шлях вивчення аналогів та наших реалій, формування стратегії роботи в наших умовах та дійшли до безпосередньої роботи з проектами і власниками. Дві головні мети їх діяльності: вдихнути життя у порожні приміщення міста та створювати зв’язки між власниками та митцями, активістами, стартапами.

urban куратори – це неприбуткова організація, яка поєднала однодумців у галузях урбаністики, архітектури та культурного менеджменту. Їх проекти спрямовані на виявлення цінності міських просторів та будівель, з їх подальшим оновленням, перетворенням та/або освоєнням. Вони також передбачають динамічний процес життєвого циклу міського середовища, який не обмежується рамками їхнього втручання. Робота urban кураторів допомагає всім тим, хто шукає способів перетворення простору для суспільних потреб.

Модераторка: Ірина Яковчук.

Робочі мови: українська/english. Послідовний переклад за необхідності.

Вхід вільний. Приходьте та приводьте друзів.

Місце: Будинок архітектора (вул. Бориса Грінченка, 7), Безкоштовно, Організатори: Міжнародний архітектурний фестиваль CANactions

Реклама:

Головне сьогодні