Серія дискусій та публічних кінопоказів «Перехідний синдром: Українське кіно 1990-х»

З 22 липня до кінця вересня PinchukArtCentre та Національний центр Олександра Довженка запрошують на програму «Перехідний синдром: Українське кіно 1990-х» – серію дискусій та публічних показів українських фільмів 1980-1990-х років в рамках групової виставки «На межі. Українське мистецтво 1985–2004». Всі події програми проходитимуть у PinchukArtCentre та в Національному центрі Олександра Довженка. Участь безкоштовна.

«Перехідний синдром» працює з українським кіно 1980-90-х років, що знімалося в суперечливий, кризовий для суспільства період, який зазвичай називають перехідним. На межі опинилися домінантні ідеології, політична кон’юнктура, етичні позиції та естетичні преференції, а зрештою – ідентичності. Ці фільми захоплені розвінчанням соціальних табу, висміюванням радянського досвіду, реставрацією націоналістичної ідеї та виробництвом нових ідолів маскульту.

Програма зосередиться, передусім, на символічній обгортці минулого, завжди присутнього в теперішньому. «Перехідний синдром», з одного боку, візуально та історично пов’язаний з художніми роботами виставки «На межі», з іншого – з «межею» актуальних соціальних змін – новочасним після-Майданним витісненням символів комуністичного та пост-комуністичного минулого новими еквівалентами.

«На межі» – групова виставка українських митців, що фокусується на розвитку сучасного українського мистецтва з 1980-х до Помаранчевої революції 2004 року. Проект досліджує рушійні сили соціально і політично ангажованого мистецтва, починаючи з періоду, що передує «перебудові». В рамках виставки представлені понад 40 арт-проектів видатних українських художників і колективів, чиї мистецькі практики формувалися в часи розпаду СРСР та перші роки незалежності України.

У зв’язку з обмеженою кількістю місць, попередня реєстрація на події обов'язкова. Телефонуйте +380 (44) 590 08 58. Учасники заходу допускаються в арт-центр без черги.

Розклад програми «Перехідний синдром: Українське кіно 1990-х»:

22 липня (у PinchukArtCentre)

19:30 – лекція на тему «Козацький синдром і нова національна утопія» від Станіслава Мензелевського, дослідника культури, перекладача, голова науково-програмного відділу Національного Центру Олександра Довженка, редактора незалежного видавництва «Медуза».

20:30 – демонстрація фільму «Вперед, за скарбами гетьмана!», реж. Вадим Кастеллі, 1993 р., 89 хв.

Місце: PinchukArtCentre (вул. Велика Васильківська/Басейна, 1/3–2), Безкоштовно, Організатори: PinchukArtCentre , Національний центр Олександра Довженка

Реклама:

Головне сьогодні