Проект Катерини Бучацької та Віталія Кохана «М

2 грудня в рамках програми мистецьких резиденцій PortArtStudio відкривається проект Катерини Бучацької та Віталія Кохана «МÁРА». В експозиції буде представлено скульптури, над якими художники працювали протягом резиденції у Port creative hub.

Результатом художньої взаємодії стали скульптури з бетону, кожна з яких є втіленням-розмірковуванням авторів щодо різних аспектів творчості і повсякденності. У виставці «МÁРА» йдеться про сутність образів скульптури — предметів матеріального світу. Де насправді існують ці образи? В нашій уяві, у фізичному об’єкті чи в його зображенні? Наявність тактильного контакту є необхідністю чи просто формальністю?

Роздуми над цими питаннями призвели до появи назви «МÁРА», що водночас знаходиться у площині тих самих питань, є частковою відповіддю на них та причиною виникнення нових. Практичний словник синонімів української мови Святослава Караванського визначає слово «мара» як «привид, примара, привиддя», у поезії слово вживається як синонім недосяжної мрії, в окремих етносах – для позначення нечистої сили.

Глядачі побачать представлені у просторі мистецькі об’єкти, які були відлиті з бетону. Об’єкти відсилають до тієї тонкої і невловимої межі, що відділяє вимисел від дійсності. За задумом авторів, проект буде складатись із двох частин, із повною зміною експозиції. Катерина Бучацька та Віталій Кохан пояснюють: проект «МÁРА» — це ніби твір-роздум про те, як зробити виставку скульптури без «скульптури» в традиційному розумінні.

Час роботи експозиції: 2 грудня — 14 грудня, з 12:00 до 19:00

Місце: Port Creative Hub (вул. Набережно-Хрещатицька, 10а), Безкоштовно, Організатори: Port Creative Hub

Реклама:

Головне сьогодні