Виставка Миколи Троха «Чемодан Троха»

10 березня культурна лабораторія Educatorium відкриває виставку творів фотографа і художника Миколи Троха «Чемодан Троха». Виставка представить оригінальні світлини, колажі, картини у авторській техніці, створені у різні роки, а також аналогові та цифрові фото-слайди автора.

«Творчі пошуки Миколи Троха межують із новаторством фотографів Німеччини і Австрії 20-х років ХХ ст. Андеграундний та часом гротесковий спосіб життя Троха, його естетичні погляди знайшли відображення у його творах. Унікальність "трохівського" бачення саме в тому, що його власний стиль формувався поза часом, автономно-емпірично. Пізніше роботи Миколи вплинули на ту постдепресивну проекцію його колег, які творили в автентичній атмосфері свій обов'яково-залежний "індастріал-смоук" – дим, через який, власне, й проглядалося щось на кшталт зародків і поп-арту, й пост-модерну.

ВІДЕО ДНЯ

На фоні стрімко зростаючого інтересу до фотографії, коли навіть аматорам доступні суперсучасні цифрові технології, твори Троха являють собою символічний зріз епох між феєричним комунізмом та диким капіталізмом у соціальному плані. Вважається, що найбільша технічна проблема сучасності – це збереження інформації. Фотофіксація людей, предметів та подій, безперечно, один із найдоступніших способів вирішення цієї проблеми. "Чемодан Троха" – алегоричний погляд на ситуацію, що склалася "на ринку збереження пам’яті" – далеко не після кожного митця залишається "чемодан"…», - каже куратор виставки Олександр Кочубей.

Творчий спадок Миколи Троха вже став хрестоматійним і вивчається у вищих фотошколах та студіях світу. Оригінальні твори Майстра становлять культурно-мистецьку, історичну та музейну цінність.

Вхід вільний.

Місце: Educatorium (вул. Рейтарська 8Б), Безкоштовно, Організатори: Educatorium

Реклама:

Головне сьогодні