Відкриття інсталяції «Ритуал природи»

3 травня о 18:00 на постаменті колишнього пам'ятника Леніну в Києві фонд Ізоляція відкриє тимчасову інсталяцію мексиканської мисткині Іси Каррільйо «Ритуал природи». Кам'яний п'єдестал монументу вкриють живими рослинами розмарину та м'яти. Мистецька інтервенція є частиною проекту «Суспільна угода 2017» фонду Ізоляція.

Ідея проекту «Ритуал природи» полягає у зверненні до цілющих сил природи. Іса Каррільйо пропонує нейтралізувати ідеологічну напругу навколо вакантного постаменту за допомогою ритуалу природи – а саме «захоплення» монументу рослинами. З одного боку, м’ята і розмарин замаскують кам’яну колону, з другого – ніби очистять місце, що асоціюється не тільки з радянським лідером, але й з шибеницею, яка знаходилася тут у часи німецької окупації.

ВІДЕО ДНЯ

У багатьох дискусіях, що точаться навколо можливого нового монументу на цьому місці, аргумент негативної енергетики озвучується як досить вагомий та використовується однаково активно і адвокатами, і противниками встановлення нового пам’ятника. Відповідаючи на цей аргумент, художниця пропонує вкрити порожній п’єдестал цілющими рослинами – м’ятою, що здавна відома своїм заспокійливим та знеболюючим ефектом, та розмарину, духмяний запах якого покращує настрій та допомагає відновити сили після хвороби. Загалом художниця пропонує городянам використати зелену колону як привід для пошуків внутрішньої гармонії та своєрідний об’єкт для медитації. Наприкінці проекту рослини будуть роздані всім охочим.

Фейсбук-сторінка події.

Безкоштовно, Організатори: Фонд «Ізоляція. Платформа культурних ініціатив»

Реклама:

Головне сьогодні