Українська правда
Життя

Люко Дашвар. "Мати все"

Версія для друку Коментарі 5
02.11.2010

Люко Дашвар. "Мати все". Харків, видавництво "Клуб сімейного дозвілля", 2010 рік. 336 стор.

Люко Дашвар - псевдонім прозаїка і сценариста Ірини Чернової. Її книга "Молоко з кров'ю" стала переможцем премії "Книга року Бі-Бі-Сі 2008". За словами її видавництва, загальний наклад книжок Люко Дашвар перевищує 100 тисяч примірників - що для української літератури наших часів є вражаючою цифрою.

Книги Люко Дашвар називають "масовою літературою", і на відміну від багатьох інших жанрових авторів, книги яких розходяться порівняно невеликими накладами, Люко Дашвар справді можна назвати масовою. Її книги не є особливо обласканими літературними критиками, які надають перевагу "високій літературі" і мають претензії до мови і стилю письменниці, проте на користь романів Люко Дашвар говорять продажі.

"Мати все" - це розповідь про матір і її дітей, про те, як тяжко - чи неможливо - обрати між родиною й коханням. Молода лікарка Ліда Вербицька пишається своїм іменем і бездоганною матір'ю Іветтою Андріївною, проте та не знаходить спільної мови з "некультурним" зятем Стасом. А той не може зрозуміти, чому від нього ховають загадкового брата Ліди, Платона.

Експерт Бі-Бі-Сі, телеведуча й депутат Ольга Герасим'юк представляє книгу Люко Дашвар.

"Мати все" - безперечно, гра слів, яка погано перекладається іншою мовою. Все, що в цій книжці відбувається, взагалі погано перекладається на інший світ. Бо це все може статися лише тут і лише з нами. Я зараз ходжу своїм київським Подолом, де моя домівка, і роззираюся - в якому, цікаво, будинку жили ті жінки, яких оце так помордувало любов'ю? В те, що вони були справжні, я вірю абсолюютно.

 Люко Дашвар (Ірина Чернова)
Люко Дашвар знає, що любов, якою вона є насправді, страшно й стидно буває показати людям, - вона божественна й бридка, вона така болюча, вона із гордої людини робить розчавленого слимака, а чисте ніщо висаджує на трон, вона підносить на самі небеса, щоби скинути тебе звідти, блаженного, у брудну застояну калюжу й роздивлятися, як тобі любо так умирати, пізнавши ті небеса...

Чи може викликати такі почуття масова література? Ну... я думаю, що така - може. Ось прочитайте це самі. Ось побачите - за одну ніч. Буде боляче, бридко, солодко й дуже добре. І ви можете не зізнаватися, що це - про вас".

Дарця _ 12.12.2010 00:28
А я всі книжки Люко Дашвар прочитала, що зараз є на книжкових полицях. Історії героїв захоплюють, ніколи не знаєш, чого очікувати від персонажів. А несподівана, на перший погляд, кінцівка твору, якщо прослідкувати події уважніше, починає здаватися передбачуваною, але від того тільки кращою. Вражає те, як розкриваються справжні риси людей, які спочатку здаються нам щирими та доброзичливими.
У будь-якому випадку, кожен бере з книжок щось для себе. Для мене це стало етапом закоханості в Київ, у такий, який він є насправді. Щиро дякую Вам, Люко за Ваші думки та чекаю нових творів.
irinagriva _ 10.11.2010 00:48
Запрошуємо всіх на зустріч з Люко Дашвар 13 листопада о 15:00 в empik, за адресою, вул. Мішуги, 4, ТЦ "Піраміда", ст. м. Позняки
Марина _ 08.11.2010 11:27
Книжка дуже цікава, захоплює з першого рядка. Автор вміє тримати інтригу, вжко розгадати наступний крок будь-кого з героїв. Книга, безумовно, варта уваги! Як і всі шедеври Люко Дашвар.
Емма _ 04.11.2010 14:02
"Буде боляче, бридко, солодко й дуже добре." - Їй-право, слова, якими Ольга Герасим"юк характеризує цю книжку, скидаються на зізнання махрового мазохіста :)))
католик _ 04.11.2010 13:56
Це не про нас, а про вас - тих, які уявляють собі, що мають все. А, насправді, не мають головного - Ісуса христа в серці.

Бо не зажирались владоможці України, не носились перед світом зі своєю глобальною пихою. А бачили та справами вболівали за інформаційну ліквідацію Українства.
Але для цих катюг, прислужників ворога роду людського закрите: «Святость – это цель христианской жизни»: напоминание Бенедикта XVI
АВТОРИЗАЦІЯ
Для авторизації використовуйте ті самі ім'я і пароль, що і для коментування публікацій на "Українській правді".


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте