Київ сльозам не вірить

34
1 липня 2010

Я ніколи не мала постійно місця проживання. Не те, щоб нам з родиною не було де жити, навпаки, цих місць було занадто багато, бо тато колись обрав професію військового. Тому коли кінцевою точкою подорожі стало місто Запоріжжя, я не дуже засмутилась, хоча...

Про те, що Київ - місто можливостей, такий собі Нью-Йорк, я знала ще з одинадцятого класу, коли вирішила стати журналістом. Вмикаючи регіональний канал, усі студенти журфаку чекали, коли ж звільнить місце і піде на пенсію статичний дядько з вусами, який веде новини. А сумний синій колір студій начебто натякав на перспективу роботи саме тут, а не на "1+1". Я вирішила переїжджати до Києва.

Взагалі, тему провінційності дуже люблять висвітлювати режисери та письменники. Все дуже банально: вона така порядна і проста, приїхала підкоряти цю жахливу, жорстоку столицю.

Реклама:

Звичайно, одразу на платформі поїзду її пограбує циганка, потім вона не вступить до університету (зазвичай, театрального), піде працювати офіціанткою до дешевого генделя, де до неї постійно приставатиме директор цього "розважального" закладу.

І ось екшн! Далі події мають дві динамічні лінії розвитку. Перша: дівчина йде до найближчого мосту (а краще біжить і плаче), хоче втопитись, і тут перед нею зупиняється благородний красень на лєксусі і втримує її від страшного кроку. Вони закохуються один в одного і живуть довго та щасливо.

Другий варіант: до цього генделя завітав відомий режисер (зовсім випадково), побачив цнотливу офіціантку і зрозумів, що саме такий типаж він шукав на головну роль у його блокбастері, таким чином і без театрального провінційна дівка стає зіркою.

Моя маленька історія почалась інакше, на жаль, чи то на щастя, ні доленосного лєксуса, ні режисера поки я не зустрічала.

Проживши в Києві певний час, я підмітила, що корінні жителі міста виглядають впевнено, спокійно. На відміну від них "провінційні кияни" метушаться, намагаються вдягатися якнайяскравіше "по моде" і найголовніше, зневажають тих провінціалів, які тільки-но приїхали.

Гуляючи по Хрещатику, я зустріла шкільну подругу, яка на останньому дзвонику помахала однокласникам ручкою, примовляючи "бай-бай, лузери, я поїхала вчитися до столиці".

Реклама:

Нагадуючи підстрелену папугу, вона підбігла до мене з першим і найважливішим на її думку питанням "А що ТИ тут робиш?" (враховуючи, що п'ять років ми не бачились)...

В її тоні відчувались туга, сарказм і приреченість одночасно. І як би вона не намагалась широко посміхатись, тіпання її правого ока вказувало на те, що Києва нам на двох буде мало. А не так давно сиділи за однією партою, ділили снікерс на двох, закохувалися в старшокласників і обіцяли, що будемо дружити все життя....

Чому столиця так кардинально змінює людей? Невже місце проживання дає привілею першості? Семеро моїх друзів живуть у столиці останні три роки, і кожен з них вважає себе киянином, а додому на свята повертаються з небажанням. Мабуть, це природний інстинкт пошуку кращого "місця під сонцем".

Життя в Києві дуже швидке, і якщо ти хочеш досягти успіху, то не можна зупинятись, потрібно постійно щось робити і бігти, бігти... в іншому разі, тобі наступають на п'яти ті, хто бігає швидше, працює якісніше, виглядає краще, і тоді залишається йти на вокзал за білетом додому. Мабуть, тому кияни виглядають спокійнішими і впевненішими, бо їм нема куди повертатися аутсайдером, вони і так вже вдома.

Київ як "італійське морозиво". Вгорі найсолодше, найсмачніше, а в кінці пуста вафелька... Коли завітаєш до всіх найгарніших місць міста, насолодишся граціозністю і помпезністю європейської столиці, залишається брудне метро, затори, година добирання до дому.

У такі моменти розумієш, що кияни також плачуть... І так хочеться заплющити очі і опинитися у серці свого дитинства - на Хортиці, пройтись по Дніпрогесу і найголовніше скоріше обійняти батьків...

Провінціалам присвячується...

Я впевнена, що як би родинно не прийняла вас столиця, не можна забувати про стежку, яка веде до рідного дому.

І якщо ви обрали не найлегший  життєвий шлях, то пам'ятайте: "Київ сльозам не вірить".

 
Каріна СкліфосРеклама: