Людей викидають на вулицю

170 мешканців гуртожитку по вул. Богомольця у м. Ужгороді, включаючи дітей і осіб літнього віку, можуть опинитись просто неба вже цього літа! З метою подальшого перепродажу будівлі гуртожитку, підприємство балансоутримувач за повної згоди міськвиконкому та міської ради, намагається виселити понад 56 ужгородських сімей на вулицю в найкоротші терміни

Мешкаючи в гуртожитку вже понад 20 років, люди в розпачі і розгубленості, адже іншого житла просто не мають. Поневіряючись по всіх можливих державних інстанціях, мешканці втратили будь-яку надію на справедливість, вкрай зневірені й знесилені нескінченою судовою тяганиною та беззмістовними відписками чиновників.

Серед мешканців гуртожитку є такі, що мають малолітніх дітей та хворих літніх батьків, і їхні конституційні права на забезпечення житлом цинічно порушуються.

Коротка передісторія

Згаданий гуртожиток будувався на замовлення міської ради за дольовою участю декількох підприємств, тому у будинку проживають працівники різних підприємств і організацій.

ВІДЕО ДНЯ

У 1989 році його здано в експлуатацію на 232 ліжко-місця, з яких: ВАТ "Ужгородхліб" - 107 ліжко-місць, АТП 12107 - 20 л.-місць, АТ "Геліос" - 30 л.-місць, ВАТ "Видавництво "Закарпаття" - 14 л.-місць, Завод побутової хімії "Софора" - 20 л.-місць, Ужгородський міськвиконком - 41 л.-місце.

При перетворенні Ужгородського хлібокомбінату у ВАТ "Ужгородхліб" в 1997-1998 рр. в статутний фонд увійшов гуртожиток по вул. Богомольця, 20 - так стверджує керівництво ВАТ "Ужгородхліб", але безпідставно, оскільки будинок будувався на основі пайової участі 5-ти вищезгаданих підприємств.

Люди прожили тут понад 20 років та доводили житло до ладу за власні кошти, навіть поміняли стояки водопроводу. Мешканці гуртожитку скаржаться, що їх хочуть загнати у боргову яму, виставляючи рахунки, але не спрямовуючи цих коштів далі - комунальним службам міста.

Через це будівлю гуртожитку вже відключали від мереж. Адміністративний суд у м. Ужгороді виніс рішення не на користь мешканців гуртожитку. "Ми не мільйонери - купити рішення не можемо", - кажуть люди. Мешканці стверджують, що за їхнє житло запропонували відкупитися, сплативши по 500 у. о. за кв. м.

У середині лютого поточного року 80 мешканців гуртожитку навіть мітингували під міськрадою, сподіваючись віч-на-віч поспілкуватися з владою. Влада людям пообіцяла винести питання на міськвиконком, створити спеціальну комісію, що вивчить ситуацію...

Загалом протягом 1993-2005 років в Україні до статутних фондів господарських товариств було включено тисячі гуртожитків. Як наслідок - сотні тисяч наших співвітчизників були фактично позбавлені права на житло і викинуті власниками підприємств на вулиці.

В Ужгороді у такій ситуації опинилися жителі відомчої п'яти-поверхівки, що на вулиці Богомольця, 20.

Реклама:

Головне сьогодні