До кого в двері не стукали Свідки Єгови? Кілька фактів про їхню діяльність

До кого в двері не стукали Свідки Єгови? Кілька фактів про їхню діяльність

До кого в двері не стукали Свідки Єгови?

Або хто ніколи не бачив їхні публікації: "Вартову Башту", "Пробудись!", — принаймні, не чув про них?

Активна проповідницька діяльність Свідків Єгови зробила цю релігією однією з найбільш впізнаваних у світі.

Охайно одягнених людей з Біблією чи біблійною літературою в руках можна зустріти скрізь: на вулицях, вокзалах, у транспорті, торгівельних центрах.

Можливо, в це важко повірити, але за свою активну проповідницьку діяльність жоден Свідок Єгови не отримує ніяких коштів.

ВІДЕО ДНЯ

Вони дотримуються принципу, записаного в Євангелії: "Даром отримали – даром давайте".

Нікого з них не примушують і навіть не умовляють іти з Біблією по домах, годинами стояти в громадських місцях біля стендів з біблійною літературою.

Вони це роблять добровільно, будучи переконаними, що так наслідують приклад Ісуса Христа, який приділяв багато часу проповідуванню та навчанню людей.

При цьому реакція переважної більшості на їхню діяльність та спроби завести розмову на біблійну тему – байдужість, інколи острах, в рідкісних випадках агресія.

"Мене це не цікавить", "В мене немає часу", "Я маю свої переконання", "Йдіть звідси і щоб я вас тут ніколи не бачив" – часто відповідають Свідкам.

Втім, є багато людей, які щиро спілкуються зі Свідками в себе вдома або підходять до їхніх стендів з літературою.

Усім зацікавленим пропонують безкоштовне вивчення Біблії. Після такого біблійного курсу людина сама вирішує, ставати Свідком Єгови чи ні.

У 2017 році провели більше 74 000 таких вивчень, але тільки 3 125 осіб захотіли стати Свідками Єгови.

7 липня 2018 року в Україні охрестилися 1420 чоловіків та жінок.

Звичайно, якщо людина, яка вивчає Біблію зі Свідками Єгови, не має мети і бажання охреститися, ніхто не буде на цьому наполягати або вмовляти її.

Ті, хто не бажають підтримувати розмову на біблійну тему, або вирішать не продовжувати біблійне вивчення, можуть просто сказати про це, попросивши Свідків не приходити до них.

Інколи стається, що Свідки Єгови знов приходять до людей, які раніше сказали: "Мене це не цікавить".

У них на це є декілька причин: люди переїжджають, тому в тій самій оселі наступного разу вони можуть зустріти мешканця, з яким раніше не розмовляли, а також вони враховують, що люди змінюються під впливом життєвих подій і стають більш схильними до розмов на біблійні теми.

Свідки Єгови не відокремлюються від тих, хто не поділяє їх вірувань.

Вони живуть, працюють та ходять до школи разом з людьми різних релігій. Водночас уникають упереджень і суперечок, які розділюють сучасне людство і не личать християнам.

Втім, якщо хтось почне переконувати, що вчення самих Свідків неправдиві, останні в якості аргументів та доказів застосовують лише Біблію.

Оскільки далеко не кожна людина одразу спроможна навчати Біблії інших, тим паче підходити та розмовляти з незнайомцями, Свідки мають спеціальне навчання на своїх зібраннях, де вони набувають навички проповідників.

Такі зібрання відкриті для публіки, тому кожен може подивитися, як це відбувається.

Зазвичай, коли Свідки розповсюджують біблійну звістку людям, вони досить нарядно, але стримано одягаються.

Це не якийсь суворий дрес-кодом, так вони підкреслюють своє поважне ставлення до Бога, якого сповідують, і людей, яким несуть біблійну інформацію.

В побутових обставинах вони носять звичайний одяг: на роботі, наприклад, спецівку, на пляжі – купальник…

Цьогоріч з шостого по восьме липня одразу в 16 обласних центрах можна було побачити тисячі чоловіків, жінок і дітей з жовто-гарячими бейджами "Будьте мужніми!".

Під таким девізом проходив регіональний конгрес Свідків Єгови.

Вони переконані, що саме в цей час виповнюються біблійні пророцтва про часи, які супроводжуються війнами, епідеміями, стихійними лихами та занепадом людської моралі.

І задля того, щоб гідно пережити ці дні, та відповідати божим вимогам щодо поведінки та переконань, потрібна неабияка мужність.

Загалом відвідали такі конгреси більш ніж 125 тисяч людей. Подібну картину в Україні можна бачити кожен рік (зазвичай влітку).

Цього року Львів приймав не лише українських Свідків, але й близько трьох з половиною тисяч іноземних гостей: з Білорусі, Канади, Молдови, Німеччини, Румунії, Словаччини, США, Угорщини та Чехії.

Адміністрація жодного з 38 готелів, де вони мешкали, не висунула дорікань за поведінку чи неакуратність гостей.

За найскромнішими підрахунками організаторів події, іноземні Свідки Єгови залишили у Львові близько $2 млн за тиждень перебування.

Серед них багато хто працює теслями, будівельниками, курєрами, але є і бізнесмени, вчені, спортсмени, журналісти, митці.

У відсотковому співвідношенні соціальна структура Свідків Єгови принципово не відрізняється від українського чи будь-якого іншого суспільства.

Хоч би ким працювали Свідки, зосереджені вони найперше на виконанні своєї освітньої місії і вважають розповсюдження доброї новини з Біблії про прийдешній рай на землі найважливішою справою ужитті.

Сайт Свідків – jw.org – доступний сьогодні 956 мовами.

Для порівняння, найпоширеніший загальновідомий інтернет-портал, Вікіпедія, має 290 активних мовних розділів і ще 11 – неактивних.

Журнали "Вартова Башта" та "Пробудись!" мають найбільші в світі тиражі: 45,9 млн на 212 мовах та 44,7 на 99 мовах.

Свій внесок у цю роботу вносять і українці.

У 2014 році група перекладачів, яка працює в українському Центрі Свідків Єгови, завершила роботу над перекладом Святого Письма сучасною українською мовою.

У 2017 році Свідки Єгови завершили та опублікували перший і поки єдиний переклад Нового Заповіту мовою жестів, якою користуються глухі мешканці у 15 пострадянських країнах.

Владислав Силивончик, Свідок Єгови, журналіст, для УП.Життя

Публікації в рубриці "Погляд" не є редакційними статтями і відображають винятково точку зору автора

Реклама:

Головне сьогодні