У прийнятій редакції закон "про кастрацію педофілів" зашкодить жертвам

У прийнятій редакції закон про кастрацію педофілів зашкодить жертвам

Рада прийняла закон "Про посилення відповідальності за злочини, вчинені щодо малолітньої чи малолітнього, неповнолітнього чи неповнолітньої і особи, яка не досягла статевої зрілості".

Він зашкодить жертвам сексуального насильства та грубо порушує фундаментальні права людини, Конституцію та міжнародні норми.

Тепер все по полицях.

Голосували за два законопроекти щодо протидії сексуальному насильству над дітьми.

Проект 6607 – зібрав 28 тисяч підписів громадян і тому його направили на голосування.

Проект 6449 від Радикальної партії Олега Ляшка зібрав 162 підписи нардепів за позачерговий розгляд.

Верховна Рада проголосувала за наш законопроект 6607 – за основу. Тобто працювати з ним буде вже наступне скликання.

Натомість за законопроект Ляшка 6449 – за основу і в цілому.

За що ж проголосували депутати?

Чи усвідомлюють вони, що завдають шкоду жертвам насильства і збираються примусово лікувати здорових людей?

Отже, 247 депутатів проголосували за примусову хімічну кастрацію для всіх осіб, які вчинили злочини проти статевої свободи та недоторканості малолітніх. ВСІХ – це і здорових, і хворих на педофілію.

Я пояснюю: Здорову людину НЕ можна примусово лікувати, навіть якщо вона вчинила злочин.

Підхід до хворих і здорових повинен бути різний.

Вкотре наголошую, педофілія – це психіатрична хвороба. НЕ ВСІ, хто вчиняє статеві злочини проти дітей – хворі на педофілію, а отже не всіх треба піддавати хімічній кастрації.

Верховна Рада піддавшись на передвиборчу маніпуляцію Олега Ляшка проголосувала за те, щоб хімічну кастрацію зробити ПОКАРАННЯМ.

Україна перша в світі до такого додумалась і цілих 248 депутів розписались у власній глибокій некомпетентності. Це ганьба – соромно за парламент.

Хімічна кастрація – це ЛІКУВАННЯ педофілії, єдиноклінічно доведене, і не можна лікування примусово застосовувати до здорових. Інакше ми перетворюємось на якесь Гестапо.

Відкритий реєстр злочинів, вчинених щодо малолітніх

Це ще одна маніпуляція від РПЛ. Це зашкодить жертвам – але кого вони цікавлять, коли на носі вибори, а ти непрохідний – проголосуєш ще не за таке.

По-перше, проголосований законопроект від РПЛ не містить конкретних пропозицій і бачення реєстру. Лише у перехідних положеннях згадується доручення для Кабміну – його створити. Це не норма про реєстр, а популізм.

По-друге, відкритий реєстр – це і є шкода для жертв сексуального насильства. Американці запровадили відкритий реєстр і пошкодували, тепер вони всіх застерігають від відкритості реєстру.

Чому?

Бо переважна більшість сексуального насильства над дітьми вчиняється В СІМ'ЯХ.

Відкритий реєстр заводить повністю у тінь ці злочини, бо мами, як показав досвід США, бояться, що до реєстру потрапить її коханець чи цивільний чоловік, який гвалтує дитину.

Саме через ці побоювання публічності мами в США просто перестали заявляти до поліції про факт сексуального насильства над дитиною в сім"ї.

Тому треба шукати законодавчий баланс щодо реєстру, аби боротись і з тими, хто відловлює дітей на вулицях або в інтернеті, і з тими, хто гвалтує дітей вдома (а цих більше 60%).

Одним словом, лізти у професійні теми брудними чоботями популізму не варто. Бо можна зашкодити.

P.S.: І головна новина, ми ж з вами ще не платили з нашого бюджету гроші особам, які вчиняють сексуальне насильство над дітьми.

Тепер будемо – за їхніми позовами до Європейського суду з прав людини. Якщо до покарання додати 10-15 тисяч євро відшкодування з бюджету, то вже не так сумно сидіти.

Ганна Маляр, кандидат юридичних наук, експерт-кримінолог

Оригінал тексту

Титульна світлина від mangostock/Depositphotos

Вас також може зацікавити:

Педофілію спричинила сексуальна революція: екс-Папа Римський

Чому в Україні жертви злочинів страждають двічі

Хто і як має компенсувати шкоду потерпілим від злочинів на ґрунті насилля

Схованка від насильства: як з‘явився перший притулок для жінок на Київщині

Ми хочемо тримати з вами зв'язок. Будемо раді бачитися і спілкуватися з вами на нашій сторінці у Facebook.

А якщо хочете бути в курсі лише новин та важливої інформації про здоров'я, підписуйтесь на нашу Facebook-групу або Telegram про здоров'я та здоровий спосіб життя.

Реклама:

Головне сьогодні