Київська телевежа засяє, як новорічна ялинка

85
12 листопада 2007

Нарешті в електриків дійшли руки до київської телевежі. Найближчими днями її мають перетворити на красуню.

Звичайно, навряд чи київська знахідка для металошукачів засяє, як Ейфелева вежа в Парижі. Але механіки таки обіцяють створити маленьке диво.

Це має статися у ніч з 15 на 16 листопада, а саме з 16.00 до 24.00. Телевежа на Дорогожицькій, 10, засяє, як новорічна ялинка. Її будуть освітлювати 138 прожекторів, які включать з настанням темряви.

Хоча телевежу прикрасять тільки у День радіо, вже зараз на ній проводяться "репетиції".

Так, один з місцевих жителів Олексій Колесник став свідком пробного включення зовнішнього підсвічування вежі.

"Побачив – оторопів. Взагалі, було б непогано, якби вона так завжди підсвічувалась – це дуже прикрашає наш похмурий пейзаж. Може, де-небудь виступити з такою ініціативою?" – каже Олексій.

Взагалі ж телевежа освітлюється щоночі. 60 лампочок рубінового кольору дуже добре видні з усіх точок Києва й околиць, вони також служать орієнтиром для літаків.

А от декоративне підсвічування працювало раніше винятково по святах, одночасно на день-два вивішувався прапор Української РСР.

Стяг (розміром 5 на 2,5 метри) був зі спеціальної тканини, інакше під ударами сильного вітру, що гуляє на висоті 380 метрів, від прапора залишалася б порвана ганчірка.

Останній раз прапор висів 12 днів – з 30 квітня по 12 травня 1991 року. Зараз це вже технічно неможливо, верхня точка телевежі щільно обвішана антенами. Освітлення після цього включали на вежі ще двічі, у 2001-му і 2003-му.

Ідея нестандартного освітлення вежі спала на думку керівництву Київської філії Концерну радіомовлення, радіозв'язку і телебачення.

"Стільки років потому концерн вирішив знову освітити вежу. Дві ночі будуть "оглядини", а після цього дуже сподіваємося, що міська влада зацікавиться підсвічуванням", – каже Юрій Шварц, директор Київської філії КРРТ.

Хоча надій на те, що київська телевежа перетвориться на Ейфелеву, мало. Електроенергія – занадто дороге задоволення для міста.

Тому казка в житті київської телевежі буде тривати всього 2 дні. А в ніч з 20 на 21 листопада всі прожектори вручну повернуть лампами вниз. Так робилося завжди, щоб падаючі бурульки не розбили скло.

За матеріалами "Газеты по-киевски"