Крижана казка від черкаських митців іде на "ура"

12
11 лютого 2008

Цьогорічна зима не балує нас пухнастим сніжком та виблискуючими на сонці бурульками. Але черкаські майстри вирішили власноруч створити зимову казку для мешканців та гостей міста.

Так, нещодавно у Черкасах із легкої подачі міської влади стартував перший Фестиваль крижаних фігур "Крижаль". А центральний дитячий парк, де розмістилося близько півсотні експонатів, став найлюдянішим місцем відпочинку городян, повідомляє прес-служба мера Черкас.

Протягом перших трьох днів Фестивалю відвідувачі мали змогу на власні очі спостерігати, як майстри вирізають із крижаних брил шедеври мистецтва. Проте більшість фігур виготовили заздалегідь за спеціальною технологією зі штучного льоду, який не тане до +7 Со.

Кожен із крижаних шедеврів обладнано спеціальним ліхтарем, який надає експонату загадкової неповторності та яскравості в темну пору.

Міський голова Черкас Сергій Одарич дуже задоволений тим, як проходить виставка. Мер міста також переконаний, що такий Фестиваль має стати традиційним і проходити кожної зими.

"У день відкриття Фестивалю я гуляв по парку майже до півночі. Приємно спостерігати, як люди захоплено милуються крижаними фігурами, фотографуються, веселяться", - ділиться своїми враженнями голова міста.

Вартість такого дійства становить близько 250 тисяч гривень, але всі витрати з його проведення взяли на себе спонсори. Проте задоволення, яке отримують відвідувачі виставки від споглядання експонатів, напевно, набагато цінніше.

За оцінкою міської влади, протягом перших трьох днів Фестиваль відвідали вже понад 25 тисяч городян та гостей міста.

Виставка крижаних фігур триватиме щонайменше три тижні, пошкоджені об'єкти будуть постійно відновлюватися. Також протягом всього Фестивалю буде проходити конкурс на кращі крижані скульптури, а один із митців отримає додатковий приз глядацьких симпатій.

Головне на сайті