Скрипка піде "Молодою гвардією" на культурну окупацію

6
12 лютого 2008

Тільки-но етно-дітище співака "Країна мрій" набрало обертів, як Скрипка взявся за новий фестиваль. 

Цього разу Олег вирішив започаткувати фестиваль української героїчної пісні "Молода гвардія". Подія відбудеться 19 лютого в Жовтневому палаці в Києві.

Однією з головних подій фестивалю буде презентація платівки "Українська героїчна пісня", яка складатиметься з 15 композицій у виконанні україномовних гуртів та виконавців.

На платівці записані голоси, зокрема, Марічки Бурмаки, Тараса Чубая, гурту "Тартак", "Воплів Відоплясова", гурту "Мандри".

За словами Скрипки, фестиваль матиме назву "Молода гвардія", бо вона "боролася проти окупації".

"Зараз ми перебуваємо в культурній окупації. Країна нібито вільна, але вільно говорити про нашу історію ми ще не можемо, не можемо вільно співати наших українських пісень. Це такий символ - ми виходимо з культурної окупації, творчо боремося і переможемо", - каже він, повідомляє УНІАН.

За словами Скрипки, на фестивалі спочатку виконуватимуться героїко-ліричні пісні, а після буде військовий бал.  Дрес-код не регламентується, можна приходити в звичайних вечірніх сукнях і, як сказав співак, не обов'язково від "Дольче і Габбана".

"На фесті будуть пісні різних періодів. Та ми не хочемо політичної заангажованості, просто треба знати, що відбувалося насправді. Наприклад, ми всі знаємо російські воєнні пісні радянської доби, але ж було багато розкішних українських", - каже Скрипка.

Крім ролі організатора "Молодої гвардії", Скрипка взяв на себе й роль її режисера.

"Моя режисура полягала в ретельному підборі артистів. Мені хтось казав, чи не піаримемося ми таким чином. Я вам скажу, що тут піаритися нема на чому. Це не той випадок, то не Помаранчева революція", - каже він.

Скрипка також обіцяє, що потрапити на фестиваль шанувальникам героїчної пісні буде просто - придбати квиток за "демократичними" і "більш дорогими" цінами.