Учені розбили міф про вічне кохання

121
14 лютого 2008

Однак наукові теорії інколи здатні зруйнувати всю казкову атмосферу цього свята.

Так, вчені Національного автономного університету Мексики вирішили підлити ложку дьогтю у бочку вічного кохання.

Фахівці заявили, що кохання не може тривати більше чотирьох років, а також назвали це високе почуття "тимчасовим божевіллям".

На думку дослідниці Георгіни Монтемайор Флорес, яка працює на медичному факультеті УНАМ, кохання - це буря емоцій і його варто відрізняти від симпатії, прихильності чи сексуального потягу.

Виявляється, людина кохає зовсім не всією душею, і навіть не всім серцем. Місцем і причиною виникнення ніжного почуття є мозок і процеси, які відбуваються у ньому, повідомляє "Newsru".

Отже, як тільки стріла Купідона досягає своєї цілі, мозок людини починає виробляти особливі хімічні сполуки, які зосереджуються на всіх його нейронах.

У цей момент активізуються відділи головного мозку, які відповідають за емоції.

Іншими словами, у той час, коли у голові бідолашного закоханого відбуваються ці складні процеси, "жертва Амуру" не здатна думати ні про що, крім коханої людини.

Однак, як стверджує Монтемайор, подібні реакції, за анатомічними причинами, не можуть тривати більше чотирьох років. На жаль, такий "ресурс любовної міцності" навіть у найромантичніших випадках.

Можливо це і на краще, адже за словами дослідниці, закоханість викликає постійну емоційну напругу, а психічний стан закоханого можна порівняти із синдромом нав'язливих станів.

Крім того, фахівець з УНАМ підкреслює, що закохатися в одну конкретну людину можна тільки один раз. Повторний спалах почуттів після серйозного охолодження стосунків можна пояснити тільки прихильністю або сексуальним потягом.

Розвінчавши розповсюджений міф про вічне кохання, Монтемайор також повідомляє, що кохання до того ж призводить до зниження творчої продуктивності.

Жоден шедевр, на думку категоричної дослідниці, не був створений на піку закоханості. Всі вони виникали через муки розлуки.